رضا عطاران : انقدر که بخاطر برخی افراد از موضوع ناموس میترسیم از خدا نمیترسیم

اشتراک گذاری :

هجدهمین جشن خانه سینمای ایران با حضور هنرمندان، مسئولان و اهالی رسانه با ۴۵ دقیقه تاخیر برگزار شد

به گزارش رسانه هنری رادیو پارسی مراسم هجدهمین جشن خانه سینمای ایران که اجرای آن را احسان کرمی عهده دار بود ساعت ۲۰:۴۵ روز بیست و دوم شهریور ماه در باغ ملی ایران برگزار شد.

کمال تبریزی دبیر این جشن به عنوان اولین سخنران  با عذرخواهی از حاضران برای ناهماهنگی‌های پیش آمده، عید قربان و روز سینما را تبریک گفت و از همه شهیدان یاد کرد و گفت: امسال گامی بزرگ در این جشن برداشته شد و جمع بیشتری از اهالی هنر، اجتماعی و سیاسی در داوری‌ها شرکت داشتند. مجموع داوران نزدیک ۴۵۰ نفر بودند که از همه آنان سپاسگزارم.

تبریزی همچنین اظهار داشت: آرای نامزدهای هر رشته آنقدر نزدیک بود که گاهی به ویدیو چک داشتیم و نامزدها با اختلاف کمی از هم برنده شدند.

دبیر هجدهمین جشن خانه سینما در انتها از همه افرادی که برگزاری جشن امشب را فراهم کردند بخصوص مدیر تازه نفس خانه سینما تشکر کرد و بعد از قرائت متن خود گفت امسال تمام تلاشمان را کرده ایم که هیچ کسی نفهمد برندگان چه کسانی هستند و من از همه خواستم به جشن بیایند.

استاد شهرام ناظری و حافظ ناظری از اتفاقات ویژه این مراسم جشن بودند که با اجرای قطعات و آواز هایشان حال و هوای جشن خانه سینما را درگیر خاطره بازی های عمیق کرد

اتفاقات مهم این جشن به شرح زیر است :

۱_«شاهزاده روم» دیپلم افتخار گرفت

۲_محمد بدرلو برنده بخش عکس برای «اعترافات ذهن خطرناک من»

۳_جایزه جلوه‌های ویژه و  چهره‌پردازی به «ایستاده در غبار» رسید

در این بخش که رضا عطاران و هانیه توسلی برای اهدای جوایز بخش عکاسی به روی صحنه آمده بودند عطاران گفت : من هماهنگی در ست کردن لباس نداشتم و برای لباس پوشیدن بعد اتفاقات جشن حافظ دودل بودم. اینقدر که به خاطر برخی افراد از موضوع ناموس میترسیم از خدا نمیترسیم.

۴_جایزه جلوه‌های ویژه و  چهره‌پردازی به «ایستاده در غبار» رسید

۵_تندیس بهترین طراحی لباس در دستان غزاله معتمد برای «ابد و یک روز»

۷_در ادامه تقدیرها آتیلا پسیانی برای اهدای جایزه صدابرداری و صداگذاری روی صحنه آمد و گفت همه دونفر دونفر آمدند و یک جایزه دادند و من یک نفری باید دو جایزه بدهم و تندیس بهترین صداگذاری را به آرش قاسمی برای «خشم و هیاهو» اهدا کرد.

۸_«ابد و یک روز» دومین جایزه را هم گرفت

پسیانی همچنین  تندیس و دیپلم افتخار صدابرداری را به امین میرشکاری برای فیلم «ابد و یک روز» اهدا کرد که میرشکاری پس از دریافت آن را به پدرش تقدیم کرد.

از جمله حاضران در این جشن می‌توان به حجت الله ایوبی، یدالله صمدی، رضا عطاران، کمند امیرسلیمانی، نیکی کریمی، کمال تبریزی، فرهاد اصلانی، مهدی فخیم زاده، آتیلا پسیانی، محمدرضا گلزار , امین حیایی , داریوش اسدزاده، بیژن امکانیان، داوود خیام، حامد جعفری، علی اوسیوند، علیرضا شجاع‌نوری، مینا وحید، برزو ارجمند، رضا کیانیان، کمند امیرسلیمانی، رویا نونهالی، هوشنگ گلمکانی،  محمد بهشتی، محمدحسین فرحبخش، ویشکا آسایش، نوید محمدزاده، هومن سیدی، عبدالرضا اکبری، فرشته طائرپور، جهانگیر کوثری، بابک حمیدیان، مریلا زارعی، مسعود کرامتی اشاره کرد.

در این برنامه گروه موسیقی «پالت» نیز به اجرای قطعاتی از ترانه های خود کرد و امید نعمتی خواننده این گروه از عدم وجود روز موسیقی در تقویم کشور انتقاد کرد

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید