“رحم خدا نوری شاد” در گذشت

120
0
اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – مریم رحیمی : “رحم خدا نوری شاد” استاد سرنا نواز لرستان به دلیل عارضه ریوی در شهر درود در گذشت.

نوری شاد از مدتها پیش به دلیل بیماری ریوی در بیمارستان بستری بود و شامگاه سی و یکم تیرماه در سن ۶۵ سالگی چشم از این جهان فروبست .

رحم خدا نوري شاد فرزند شيرعلي متولد ۱۳۲۹ دورود لرستان نواختن سرنا ، كمانچه و ويلن را از كودكي آموخت ، سرنا را از شاميرزا مرادي و امير قلي ساكي فر فرا گرفت . نوري شاد را مي توان جانشين برحق شاميرزا مرادي دانست وي در جشنواره هاي سراسري متعدد داخلي لوح تقدير و ديپلم افتخار دريافت نمود ، از آثار وي « گهر » و « باد بهار » كه هر دو كاست دو نوازي سرنا با همراهي تنبك و دهل مي باشد و نيز كاستهاي دس براري و نواي زاگرس به آهنگسازي درويش رضا منظمي – برف پيري با تنظيم اردشير كامكار – بهار مالگه با آهنگسازي و تنظيم حامد فيضيان ، گل آتش با آهنگسازي و تنظيم فرشاد سيفي و مجموعه تصويري بازنه به كارگرداني فرشاد سيفي از وي دسترس علاقمندان علاقمندان موسيقي مي باشد .

همچنین رییس اداره ارشاد شهرستان درود در پیامی در گذشت این استاد نوازنده را تسلیت گفت : استاد ارجمند جناب آقای رحم خدا نوری شاد  موسیقی‌دان و هنرمند پیشکسوت، پس از سال‌ها تلاش، فعالیت و ارائه آثار ارزنده در رشته تخصصی خود و تلاش جهت زنده نگه داشتن آیین  و سنتهای  محلی و بومی ، همچنین شاد نمودن آحاد مردم در مناسبتهای مختلف  دار فانی را وداع گفت.

کارنامه وی گویای مراتب خلاقیت  و سبک هنری او الگوی هنرجویان  و علاقمندان  جوان  به یادگار خواهد ماند .
اینجانب و همکاران ارجمند   در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود ضمن تسلیت به جامعه هنری استان لرستان و شهرستان دورود  به خصوص فعالان عرصه موسیقی، دوستان و ارادتمندان ایشان و نیز بستگان و بازماندگان به ویژه خاندان معزّای نوری شاد ، یادش را گرامی می‌داریم و از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و آرامش ابدی  از درگاه  ایزد منان مسألت داریم.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید