“رحم خدا نوری شاد” در گذشت

91
0
اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – مریم رحیمی : “رحم خدا نوری شاد” استاد سرنا نواز لرستان به دلیل عارضه ریوی در شهر درود در گذشت.

نوری شاد از مدتها پیش به دلیل بیماری ریوی در بیمارستان بستری بود و شامگاه سی و یکم تیرماه در سن ۶۵ سالگی چشم از این جهان فروبست .

رحم خدا نوری شاد فرزند شیرعلی متولد ۱۳۲۹ دورود لرستان نواختن سرنا ، کمانچه و ویلن را از کودکی آموخت ، سرنا را از شامیرزا مرادی و امیر قلی ساکی فر فرا گرفت . نوری شاد را می توان جانشین برحق شامیرزا مرادی دانست وی در جشنواره های سراسری متعدد داخلی لوح تقدیر و دیپلم افتخار دریافت نمود ، از آثار وی « گهر » و « باد بهار » که هر دو کاست دو نوازی سرنا با همراهی تنبک و دهل می باشد و نیز کاستهای دس براری و نوای زاگرس به آهنگسازی درویش رضا منظمی – برف پیری با تنظیم اردشیر کامکار – بهار مالگه با آهنگسازی و تنظیم حامد فیضیان ، گل آتش با آهنگسازی و تنظیم فرشاد سیفی و مجموعه تصویری بازنه به کارگردانی فرشاد سیفی از وی دسترس علاقمندان علاقمندان موسیقی می باشد .

همچنین رییس اداره ارشاد شهرستان درود در پیامی در گذشت این استاد نوازنده را تسلیت گفت : استاد ارجمند جناب آقای رحم خدا نوری شاد  موسیقی‌دان و هنرمند پیشکسوت، پس از سال‌ها تلاش، فعالیت و ارائه آثار ارزنده در رشته تخصصی خود و تلاش جهت زنده نگه داشتن آیین  و سنتهای  محلی و بومی ، همچنین شاد نمودن آحاد مردم در مناسبتهای مختلف  دار فانی را وداع گفت.

کارنامه وی گویای مراتب خلاقیت  و سبک هنری او الگوی هنرجویان  و علاقمندان  جوان  به یادگار خواهد ماند .
اینجانب و همکاران ارجمند   در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود ضمن تسلیت به جامعه هنری استان لرستان و شهرستان دورود  به خصوص فعالان عرصه موسیقی، دوستان و ارادتمندان ایشان و نیز بستگان و بازماندگان به ویژه خاندان معزّای نوری شاد ، یادش را گرامی می‌داریم و از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و آرامش ابدی  از درگاه  ایزد منان مسألت داریم.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید