دو داور از جشنواره فجر کناره گیری کردند

اخبار جدید | موسیقی

به گزارش رادیو پارسی به نقل از تابناک ، طی روزهای گذشته علی جعفری پویان و نگار خارکن از سمت داروی سی و یکمین جشنوراه موسیقی فجر کنار گیری کرده اند.

علی جعفری پویان ویلنیست شناخته شده کشورمان در صفحه اینستاگرامش نوشت:«با احترام و عذرخواهی از تمام استادان و دوستان و همکاران عزیزم که به دعوت دبیرخانه جشنواره و خانه موسیقی برای داوری آثار شنیداری موسیقی کلاسیک کنار هم بودیم به دلیل گرفتاری های کاری چاره ای جز انصراف از حضور در جمع و عدم همکاری در این بخش ندارم. برای یکایک عزیزانی که از بنده دعوت کردند و من رو لایق داروی دانستند آرزوی موفقیت دارم و از همگی شان تشکر می کنم.»

علی جعفری پویان در حالی چنین متنی را درباره کناره گیری اش از داروی جشنواره موسیقی فجر منتشر کرده که نگار خارکن(نوازنده کمانچه و آهنگساز) دیگر داور این بخش در صفحه فیسبوک خود تنها به عنوان«من داور نیستم» اکتفا کرده و پیرامون این تصمیم نیز در مقابل سئوالاتی مطروحه درباره این کناره گیری اش سکوت اختیار کرده است.

تا کنون هیچ موضع گیری از سوی دست اندرکاران جشنواره درباره کناره گیری این دو داور بخش انتخاب برترین آلبوم های موسیقی در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر صورت نگرفته و مشخص نیست که آیا داستان کنارگیری ها از جشنواره تنها شامل این دو موزیسین می شود یا اینکه افراد دیگری نیز از جشنواره کناره گیری کرده اند.

طبق برنامه های اعلام شده قرار است سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر با اعمال تغییراتی گسترده نسبت به دوره های قبلی اش از ۲۱ بهمن تا ۱ اسفند به مدیریت حمیدرضا نوربخش و دبیری حسن ریاحی برگزار شود.

 

 

منبع: تابناک فرهنگی
نویسنده: علی غلامی

نكيسا الوندي

علاقه به موسيقي يك ميراث خانوادگي بود و علاقه به قلم به دستي از وقتي قوت گرفت كه به جاي محاسبه و علوم، همچنان ادبيات فقط مي فهميدم و كم كم شدم حال حاضرم.استعداد موجود رو مديون دستي هستم كه قلم رو شناخت و مغزي كه تراوشاتش من را براي ارتقاء سطح كيفي موسيقي و مطبوعات خاكم مصمم كرد.از سال ٩١ در حوزه ي رسانه فعالم و از رشد و بلوغ فكري و اجتماعيم در اين حيطه خوشحال.با اميد به اينكه امواج اين بلوغ هنري از ما به ملتي و نسلي و قشري انتقال پيدا كند و مهم بماند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *