خوشحالم رهبر مهمان ارکستر ملی هستم

اخبار جدید | گفت و گو | موسیقی

لوریس چکناواریان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره حضورش به عنوان رهبر مهمان در ارکستر ملی اینگونه توضیح داد: کار من رهبری ارکستر و آهنگسازی است و فضای شغلی من ایجاب می کند که اگر مجموعه موسیقایی با کیفیتی از من برای کار دعوت کند بتوانم به عنوان رهبر مهمان در آنجا حضور داشته باشم. ارکستر موسیقی ملی نیز از این قاعده مستثنی نبود و وقتی با دعوت استاد فرهاد فخرالدینی برای حضور در این مجموعه مواجه شدم با کمال میل پذیرفتم که در جشنواره به عنوان رهبر مهمان با تمام توان تلاش کنم.

وی بیان کرد: چندین دهه است که در عرصه های مختلف موسیقی کشورم ایران فعالیت مستمری دارم اما تجربه حضور در مجموعه ارکستر موسیقی ملی برای هر هنرمندی افتخار بزرگی است که برای رهبری در آن لحظه شماری می کنم و خوشحالم از اینکه این مجموعه بعد از سال ها دوباره در جشنواره موسیقی فجر برنامه ای را اجرا می کند. به طور حتم اگر تلاش ها و حمایت های مجدانه فرهاد فخرالدینی نبود قطعا ما امروز ارکستر موسیقی ملی نداشتیم.

این آهنگساز درباره جزییات برنامه ای که قرار است در کنسرت ارکستر موسیقی ملی داشته باشد، گفت: در این کنسرت مجموعه ای از آثارم شامل سوئیت سمفونی ها و قطعاتی دیگر از جمله «داستان حضرت نوح» با تنظیم و فضایی جدید اجرا می شود که امیدوارم بتواند مورد پسند مخاطبان قرار گیرد.

چکناواریان درباره سرنوشت سمفونی «تختی» نیز بیان کرد: خیلی دوست داشتم که این کنسرت همزمان با بزرگداشت زنده یاد غلامرضا تختی اجرا می شود. اتفاقا خبرهایی نیز پیرامون این اجرا توسط ارکستر سمفونیک البرز در مرکز همایش های برج میلاد منتشر شد، اما متاسفانه این فرصت هنوز مهیا نشده ولی باز هم امیدوارم که بالاخره این آرزوی دیرینه من محقق شود و ما بتوانیم شاهد اجرای این سمفونی در یک تالار مناسب باشیم.

کنسرت ارکستر موسیقی ملی ایران به مدیریت هنری فرهاد فخرالدینی و رهبری مهمان لوریس چکناوریان روز ۲۴ بهمن ماه ساعت ۱۸ در تالار وحدت برگزار می شود.

 

 

 

منبع: خبرگزاری مهر

نویسنده: محدثه مقدم

نكيسا الوندي

علاقه به موسيقي يك ميراث خانوادگي بود و علاقه به قلم به دستي از وقتي قوت گرفت كه به جاي محاسبه و علوم، همچنان ادبيات فقط مي فهميدم و كم كم شدم حال حاضرم.استعداد موجود رو مديون دستي هستم كه قلم رو شناخت و مغزي كه تراوشاتش من را براي ارتقاء سطح كيفي موسيقي و مطبوعات خاكم مصمم كرد.از سال ٩١ در حوزه ي رسانه فعالم و از رشد و بلوغ فكري و اجتماعيم در اين حيطه خوشحال.با اميد به اينكه امواج اين بلوغ هنري از ما به ملتي و نسلي و قشري انتقال پيدا كند و مهم بماند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *