حضور نوباز ها در صحنه‌ی تالار وحدت/ برای جذب مخاطب از اول تلاش می‌کنیم

اشتراک گذاری :
حضور نوباز ها در صحنه‌ی تالار وحدت

نشست خبری کنسرت گروه نوباز در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار موسیقی رسانه هنر رادیو پارسی  ، صبح یکشنبه سیزدهم شهریور، نشست خبری کنسرت گروه نوباز در تالار وحدت برگزار شد.کنسرت نوباز با همکاری پدرام درخشانی و پرهام علیزاده شهریور ماه در تالار وحدت برگزار می‌شود.

پدرام درخشانی سرپرست گروه، درباره تشکیل نوباز گفت: از سال‌ها پیش موسیقی تلفیقی را آغاز کردم. بعد از آویژه، سه شماره از آلبوم رومی را با این سبک منتشر کردم. سال ۹۱ آلبوم رومی ۳، از طرف سایت موسیقی ما به عنوان آلبوم برتر انتخاب شد. سال ۹۲ هم با آقای سرلک کنسرت مشترکی داشتم. بعد از آن احساس کردم نیازمند سبک جدیدی برای ادامه کارم هستم .همین هم شد که کمی به خودم استراحت دادم.

سرپرست نوبازها ادامه داد: برای شروع کار دریافتم که با توجه به تغییر سلیقه و امکانات من هم باید کارم را تغیر دهم. درهمین زمان آقای درفشه که در تشکیل گروه رومی هم به من کمک بسیار کردند، آقای پرهام علیزاده را به من معرفی کرد و وقتی صدای ایشان را شنیدم فهمیدم که صدای او همانی است که به دنبالش هستم.

نوباز، ۶ ماه پیش تشکیل و تمرین گروه از سه ماه پیش به طور جدی آغاز شده است. اعضای گروه تقریبا از پیش مشخص بودند و همگی با رومی همکاری‌هایی داشتند. میلاد درخشانی ، هومن غفاری، علیرضا مصدقی، پاشا هنجنی، ژوبین کلهر، رضا تاجبخش،آرین قیطاسی، و بابک آخوندی از نوازندگان این گروه هستند. در این کنسرت ۱۳ قطعه اجرا خواهد شد. تعداد زیادی از این قطعات باکلام است و چند قطعه بی‌کلام به تنظیم پدرام درخشانی هم در آن نواخته می‌شود. قرار است  ۵ یا ۶ قطعه استقبال شده از رومی هم با تنظیم جدید پا به صحنه‌ی تالار وحدت بگذارند.

حضور نوباز ها در صحنه‌ی تالار وحدت

پدرام درخشانی درباره‌ی تعریف موسیقی تلفیقی گفت: متاسفانه تعریف موسیقی تلفیقی در ایران به غلط جا افتاده است. بدین صورت که اگر در یک گروه تنوع ساز وجود داشته باشد، موسیقی آن را در گروه تلفیقی قرار می‌دهند. در حالی که موسیقی تلفیقی دارای اصول و چارچوب معین است و وقتی به وجود می‌آید که دو فرهنگ مختلف با سازهایشان شروع به صحبت کنند. در واقع ترکیب موسیقی مشرق زمین با موسیقی استاندارد دنیا، نتیجه‌اش موسیقی تلفیقی است.

او درباره سبک اجراهای نوباز اضافه کرد:  موسیقی تلفیقی تنها توسط موسیقی و آواست و کلام و شعر در آن جایی ندارد. قطعات با کلام ما هم جزو این دسته نیست و در این کنسرت شما شاهد موسیقی نیمه پاپ از گروه ما خواهید بود. موسیقی‌ای که پیچیدگی‌های خودش را دارد اما زبان آن ساده و مطابق سلیقه‌ی نسل امروز است.

درخشانی عقیده داشت انتخاب شعر نباید پیچیده باشد. چرا که در حین اجرا تمام حواس مخاطب باید درگیر موسیقی شود تا بتواند اثر خودش را برجای بگذارد. اشعاری از مهدی اخوان ثالث ، سیمین بهبهانی ، مولانا و سعدی و ابوسعید ابوالخیر در این کنسرت اجرا می شوند. 

حضور نوباز ها در صحنه‌ی تالار وحدت

پرهام علیزاده خواننده این گروه هم درباره همکاری‌اش با درخشانی گفت: من شاگرد استاد عبدالحسین سرکوب بودم و اولین بار توسط آقای درفشه با ایشان آشنا شدم. امیدوارم که این همکاری ادامه دار باشد و البته خواهد بود. ما برای این همکاری برنامه‌ریزی‌هایی داریم. پدرام درخشانی برای گروه برنامه ریزی و هدف دارد.همچنین  به دلیل اینکه فضای موزیک‌ها خلاقانه است، شما در این کنسرت با اجرای متفاوتی روبه رو خواهید بود.

در انتها پدرام درخشانی درباره اجراهای گروه گفت: قصد داریم قطعاتی که در کنسرت با استقبال بهتری روبه رو می‌شوند را به ضبط ببریم. اجرای اول ما حتما قوی خواهد بود .چرا که از نو آمده‌ایم و از اول برای جذب مخاطب تلاش می‌کنیم. برای اجرا در شهرستان‌ها هم قطعا برنامه‌هایی خواهیم داشت.

کنسرت گروه موسیقی نوباز ۲۰ و ۲۱ شهریور در تالار وحدت به خوانندگی پرهام علیزاده و مدیریت پدرام درخشانی میزبان علاقمندان است.

 

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید