جشنواره موسیقی کردی در تالار ایوان شمس برگزار شد

اشتراک گذاری :

 سوم خردادماه، جشنواره موسیقی کُردی به مدیریت سجاد عزیزی آرام در تالار ایوان شمس برگزار شد.
به گزارش رادیو پارسی این جشنواره با اجرای گروه آرشاویر به سرپرستی فرشاد رستمی و خوانندگی حسین صفامنش انجام شد. نحوه ی چینش و به کارگیری سازها در آرنژمان، از ویژگی های آثار رستمی است که پیشتر در ژانرهای مختلف نیز امتحان خود را پس داده بود و حالا با این گروه محلی که سرپرست و مدیر آن نیز هست، سهمی بسیار قابل اعتنایی در بیشتر شناساندن موسیقی فولک در میان مردم دارد. این گروه که نهم خردادماه جاری در تالار وحدت اجرای با شکوهی خواهد داشت، علاوه بر قطعات کُردی چند قطعه ی لُری نیز اجرا می نماید.
در جشنواره ی برگزار شده سوم خرداد به مدیریت سجاد عزیزی آرام، بسیاری از چهره های شاخص عرصه ی شعر، موسیقی و سینما در این برنامه حضور داشتند. از آن جمله می توان به حضور اکبر زنجانپور، پرویز پور حسینی، دکتر بهروز یاسمی، نیوشا ضیغمی ، کامران رسول زاده، محمدرضا خانزاده، آتش تقی پور، محمدرضا مقدم، آرش نصیری و … اشاره داشت. همچنین یادآور می شود که اجرای این برنامه به عهده ی شاعر مطرح، سینا بهمنش بود.
اسامی نوازندگان گروه آرشاویر:
علیرضا صنعتی(عود)، شقایق بختیاری(تار)، امین امینی(سنتور)، مرتضی فتحی(کمانچه)، علیرضا مصدقی (تنبک و پرکاشن)، آسو نادری (دف وبندیر و دایره)، فرشاد رستمی (سرپرست گروه و قیچک آلتو)، حسین صفامنش(خواننده)

تصاویر این جشنواره توسط پریسا عباس زاده تهییه شده است :

 

 

منبع : اختصاصی رادیو پارسی

نویسنده : آرمین اسرافیلی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید