جدول سریال‌های جدید تلویزیون تا تابستان سال ۹۶ مشخص شد

اشتراک گذاری :
جدول سریال‌های جدید تلویزیون تا تابستان سال ۹۶ مشخص شد
«حسین کرمی» از بازگشت نام مرکز سیمافیلم خبر داد و گفت که جدول سریال‌های جدید تلویزیون تا تابستان سال ۹۶ مشخص شده و قرار است در تمام فصول سال یک سریال جدید پخش شود.
به گزارش رسانه هنری رادیو پارسی علی عسکری به عنوان رئیس جدید سازمان صداوسیما تغییرات زیادی را با شتاب بیشتر در این رسانه ملی ایجاد کرده است. حسین کرمه که هم مدیریت شبکه تماشا، نمایش و نسیم را برعهده دارد و هم سرپرستی مرکز سیمافیلم ترجیح داد توضیحاتی را درباره اتفاقات اخیر صدا و سیما بدهد.

وی درباره سریال هایی که به مرکز سیما فیلم سپرده شده و نام مرکز امور نمایشی سیما برایش انتخاب شد که بیشتر از هر چیز رقابت بین شبکه‌ها را از بین می‌برد گفت :

مدیران وقت بر این عقیده بودند که تلویزیون بیشتر به برنامه‌های ترکیبی مانند جنگ‌ها، شوها و مواردی از این دست نیاز دارد و باید انرژی و امکانات هر شبکه بر این دست برنامه‌ها متمرکز شود نه سریال که زمان کوتاهی از جدول پخش هر شبکه را به خود اختصاص می‌دهد.

همچنین رقابت‌های نامناسبی بین شبکه‌ها برای کارکردن با برخی از گروه‌های تولید شکل گرفته بود و آثار مشابه با برآوردهای متفاوت تولید می‌شد. به همین دلیل تولید سریال در تلویزیون در مرکز امور نمایشی متمرکز شد، اما با در نظر گرفتن آسیب‌ها و منافع دو روش قبلی، تولیدات نمایشی به شبکه‌ها برگشته است و هر شبکه تمام امور مربوط به سریال‌ها را انجام می‌دهد. روال بسیار فرسایشی و پر زحمت قبلی که باعث شده بود تولید از رمق بیفتد و جسارت لازم را نداشته باشد، نیز از بین رفته است.

به عبارتی گروه‌های فیلم و سریال شبکه‌ها زیرنظر سیما‌فیلم اما مستقل عمل می‌کنند.

در واقع سیما‌فیلم در مورد سریال‌های روتین شبکه‌ها جایگاه مشورتی، نظارتی و مساعدتی دارد و صرفا تولید آثار فاخر یا الف ویژه را برعهده می‌گیرد. البته در زمینه تولید مینی‌سریال‌ها برای مناسبت‌های خاص که متکفل ندارد و تله‌فیلم‌هایی که رها شده نیز مستقیم وارد عمل می‌شود.

 

کرمی ادامه داد :
جدول فعالیت‌های نمایشی هر شبکه تا تابستان سال آینده تقریبا مشخص شده است و امیدواریم بتوانیم به لحاظ مالی هم حمایت کنیم که از زمستان امسال هر پنج شبکه یک، دو، سه‌، چهار و پنج، بدون توقف سریال تازه داشته باشند. همچنین برنامه‌ریزی شده که از فصل زمستان حتما در هر دوره یک سریال طنز به مخاطبان تلویزیون ارائه شود. مقدمات این کار در شبکه‌های سیما در حال انجام است و امیدواریم با حمایت سازمان به نتیجه برسد.
 
در نهایت توضیحاتی هم درباره افزایش مخاطبان شبکه نمایش و ادغام شبکه پنج و تهران توسط حسین کرمی داده شد :
مجموعه‌ای از مولفه‌های گوناگون دست به دست هم می‌دهد تا یک اتفاق‌جسورانه رخ بدهد، یا یک نمونه از پیش امتحان نشده به نتیجه مطلوب منجر شود. تصویری که از شبکه نسیم داریم در ذهن هیچ کسی نبود! آرام آرام ایده‌ها شکل گرفتند و همه آنها هم موفق نبودند. آقای ضرغامی از شبکه نسیم خیلی جدی و تمام‌قد دفاع کرد تا امروز که شبکه نسیم به اینجا رسیده است.
-تهران نیازمند شبکه‌ای است که شأن پایتخت بودن شهر تهران در آن لحاظ شود، چون تهران مثل دیگر شهرها نیست؛ شئونی دارد که از این شهر بیرون می‌زند و به همه ما در همه جای ایران ارتباط پیدا می‌کند. بنابراین باید شبکه‌ای سراسری داشته باشد و از این رو در شبکه پنج ادغام شد. همه ماموریت‌های شبکه تهران نیز به پنج منتقل شده است.
اشتراک گذاری :

پاسخ دهید