تور «هوای گریه» در تابستان ادامه پیدا می‌کند

اشتراک گذاری :
تور کنسرت «هوای گریه» همایون شجریان در تابستان

جهان آبادی با اعلام این خبر به خبرنگار سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان» گفت: «در حال حاضر ما ۶ سانس در بجنورد اجرا داشته‌ایم و در قوچان و اردبیل و اراک هم به روی صحنه رفتیم. در تاریخ ۲۸ هم در بهبهان به روی صحنه رفتیم و بناست ۲۹ و ۳۰ بهمن هم در اهواز به روی صحنه برویم.»

او افزود: «در این پروژه ممکن است ما در نیمه دوم اسفند هم به روی صحنه برویم که البته آن بخش از اجرا در حال برنامه ریزی است. بقیه اجرا‌ها در تابستان برگزار خواهد شد.»

جهان آبادی همچنین در مورد حضور در شهرستان‌ها و برگزاری کنسرت‌ها گفت: «این کار در دل مردم نشسته و آن‌ها خیلی در این پروژه ابراز احساسات می‌کردند. در شهرهایی که کمتر اجرا در آن‌ها اتفاق می‌افتد ظرف مدت کوتاهی سالن‌ها پر شدند.»

او با اشاره به کمبود سالن در شهرستان‌ها و امکانات سخت افزاری گفت: «بیشتر این سالن‌ها برای موسیقی ساخته نشده‌اند اما با توجه به اینکه صدا بردار این اجرا آقای بیک و آقای صادقی بودند تا حدودی توانستیم از پتانسیل موجود استفاده کنیم تا مردم شنیدار خوب را داشته باشند. با این وجود استاندار و آکوسیتیک سالن‌ها رعایت نمی‌شود و کار چندان ساده‌ای نداریم.»

جهان آبادی در پایان گفت: «در کنسرت‌ هایی که داریم همایون شجریان آوازهای بداهه‌ای را متفاوت با شب‌های قبل می‌خواند و سازهای ایرانی هم در ساز و آواز‌ها نقش دارند. تار، کمانچه، نی و قانون که سازهای ایرانی این اجرا هستند هر شب در حوزه ساز و آواز با همایون شجریان همراهی می‌کنند. گاهی هم خود ما تک نوازی‌هایی داریم.»

گفتنی است در این اجرا مجموعه انتخاب شده، قطعاتی از آلبوم‌های هوای گریه و با ستاره‌ها و نسیم وصل را شامل شد.

قطعات تو کیستی (کلام فریدون مشیری و تنظیم محمدجوادضرابیان)، تصنبف خانه سودا (کلام مولانا و تنظبم محمد جواد ضرابیان)، تنصبف هوای گریه (کلام سیمین بهبهانی و تنظیم محمدجواد ضراببیان و سینا جهان آبادی)، تصنیف افسونگر (کلام فریدون مشیری تنظیم محمدجواد ضرابیان)، غریبانه (کلام سایه تنظیم محمدجواد ضراییان)، عشق از کجا (کلام مولانا تنظیم محمدجواد ضرابیان)، یا ستاره‌ها (کلام حسین منزوی تنظیم سینا جهان آبادی)، دفتر دل (کلام فریدون مشیری تنظیم سینا جهان آبادی) و نسیم وصل (کلام رهی معیری تنظیم محمدجواد ضرابیان) در این کنسرت‌ها اجرا می‌شوند.

نوازندگانی که در این پروژه حضور دارند سینا جهان آبادی، حسین رضایی نیا، پریچهر خواجه، میلاد محمدی، آیین مشکلاتیان، شهرام رکوعی، علی جعفری پویان، پریسا میرزاده، لعیا اعتمادی، نگار نوراد و آتنا اشتیاقی هستند.

 

 

 

منبع: موسیقی ایرانیان
اشتراک گذاری :

پاسخ دهید