تور اروپای شهرام ناظری با رقصانه

اشتراک گذاری :

به گزارش رادیو پارسی به نقل از هنر آنلاین ، شهرام ناظری بعد از انتشار جدیدترین اثر خود راهی تور اروپا خواهد شد ، این تور در اکثر شهرهای مهم اروپایی برگزار خواهد شد.

مجید عبدی تهیه‌کننده درباره این تور گفت: تور اروپایی کنسرت‌ های استاد شهرام ناظری و گروه مولوی در ماه‌های فوریه و مارس یعنی بهمن و اسفندماه سال جاری در شهرهایی چون: لندن، کلن، گوتنبرگ و استکهلم به روی صحنه خواهد رفت.

صابر نظرگاهی (تار)، شهرام محمدی (سه تار)، بابک غسالی (عود)، سینا اعلم (کمانچه)، یونس پاک‌نژاد (کمانچه)، فرهاد صفری (زروان و کارنگ) و شهریار نظری (دف) اعضای گروه مولوی را تشکیل می‌دهند.

آخرین کنسرت ناظری به همراه گروه مولوی روزهای ۲۰ و ۲۱ مردادماه سال جاری در باغ موزه عفیف آباد شیراز برگزار شد.

آلبوم موسیقی “رقصانه” به آهنگسازی حسین پرنیا و آواز شهرام ناظری از سوی انتشارات “سروش” به زودی راهی بازار موسیقی کشور خواهد شد.

“رقصانه” مجموعه‌ای از آثار از تصنیف تا چهارمضراب و آواز است که در فضای موسیقی سنتی ایرانی ساخته و به مناسبت تولد مولانا و روی اشعار این شاعر نامی منتشر می‌شود، در این مجموعه نگرشی روایتی بر اشعار مولانا همراه با فضایی رقص و سماع گونه چه بر قطعات آوازی و چه بر تصانیف حاکم است. همچنین فضای دستگاهی “رقصان” فضایی مرکب است که از همایون آغاز می‌شود و سیری روایتی در دیگر دستگاه‌ها همچون چهارگاه، بیات اصفهان و …پیش می‌گیرد.

شایان ذکر است، حسین پرنیا که آهنگسازی این اثر را بر عهده دارد، پیش از این کنسرت‌هایی نیز با شهرام ناظری در قونیه و چند شهر ایران برگزار کرد‌ه است.

گفتنی است، آخرین اثر منتشر شده از ناظری “ایران جوان” که شامل سرود و تصنیف‌های ملی- میهنی بود در غیاب او چندی پیش رونمایی و منتشر شد.

 

منبع : هنر آنلاین

نویسنده : آرمین اسرافیلی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید