بیانیه خانه سینما علیه یالثارات: می‌خواهند حاکمیت و مردم از جامعه هنری دور شوند!

اشتراک گذاری :
بیانیه خانه سینما علیه یالثارات: می‌خواهند حاکمیت و مردم از جامعه هنری دور شوند!

بالاخره با گذشت چند روز از انتشار گزارش جنجالی نشریه یالثارات که با سکوت خانه سینما به عنوان اصلی ترین نهاد صنفی سینماگران همراه شده بود این نهاد صنفی پس از برگزاری جلسه ای طولانی مدت از ساعت ۸ صبح امروز اینباره بیانیه ای در این خصوص منتشر کرد و خواستار برخورد قاطع مراجع قضایی با این توهین شدند.

به گزارش رسانه هنررادیو پارسی،خانه سینما پس از جلسه بررسی بیانیه ای منتشر کرد و در سایت خانه سینما نوشت:

 

به نام خدا

سینمای ایران حلقه قدرتمند پیوند جامعه ایرانی و نظام فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است.

تضعیف و آسیب به این حلقه قدرتمند، سیاستی است که به تسخیر فضای دیداری و شنیداری کشور توسط بیگانگان منجر می‌شود.

اقدام ضد اخلاقی، غیر شرعی و مزورانه نشریه موسوم به یالثارات در انتساب رکیک‌ترین فحاشی، متضمن حد شرعی قذف، بخشی از راهبرد کاهش قدرت این حلقه در عرصه ملی و جهانی است. این امر برای جدایی جامعه هنری ازحاکمیت و از پشتیبانی مردمی سینما است.

خانه سینما انتظار دارد مراجع ذیربط نظارتی و قضایی کشور بر اساس رسالت قانونی خویش مبنی بر پیگیری عام تخلفات و مجازات عاملین “پخش مطالب غیر واقع” و “اقدام خلاف عفت عمومی” به این بی‌حرمتی، آن هم در انظار عمومی پاسخی تأدیب کننده به عاملان و آرامش‌بخش به افکار عمومی ارائه دهند.

خانه سینما خود را مکلف به حمایت‌های همه جانبه از کسانی می‌داند که مورد هتک حرمت قرار گرفته‌اند و از حمایت‌های همه جانبه اندیشمندان، سیاستمداران، هنرمندان و دلسوزان عرصه فرهنگ سپاسگزاری می‌کند و دست همه آنان را که خواهان رشد و اعتلای فرهنگ ایرانی- اسلامی هستند می‌فشارد.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید