به خاطر بده بستان مالى مذاکره نکردم !

اشتراک گذاری :

رادیو پارسی : مهدی کرد یکی از دوستان قدیمی مرتضی پاشایی و تهیه کننده آلبوم “یکی هست” پس از ماه ها سکوت خود را شکست و با انتشار یادداشتی در اینستاگرام به واکنش ها و حواشی این آلبوم پایان داد.

قریب به ده روز از انتشار آخرین آلبوم مرتضی پاشایی به نام “اسمش عشقه” میگذرد اما این آلبوم هنوز با حواشی خود همراه است.در هفته گذشته نیز نشست خبری آلبوم “اسمش عشقه” بدون حضور خانواده پاشایی و ناشر این آلبوم برگزار شد و این نشست حاشیه های جدیدی را نیز با خود به همراه داشت.

 

با یاد آر
از مرتضی سخن می‌گویم … هنوز ده ماه از رفتنت نمى گذرد.
هنوز تصوير اميدوار چشمان منتظرت از ذهنم پاك نشده است.
هنوز هرم تب و تاب روزهاى آخر رهايم نكرده است.
ثانيه هايى كه هيچ صدايى به گوشم نمى رسيد، فقط تصوير مى ديدم.
آن روزهاى سخت و آن ثانيه هاى تلخ هم مثل هر چيز اين دنيا به پايان رسيدند.
ما مانديم و غم نبودن مرتضى و ميراثش!
شايد قضاوت كردن ساده ترين راه شده باشد براى آرام شدنمان، اما دغدغه ام براى انتشار آلبومِ پس از رفتنش ، نفع مالىِ خودم نبود،
بحثِ اعتبار بود.
اعتبارى كه براى به دست آوردنش سخت نجنگيديم كه امروز بنشينم و ازمهلالش را نظاره گر باشيم.

اعتبارى كه معتقدم همه ما نزديكانش اگر نمى خواستيم يا نمى توانستيم بر آن بيفزاييم ، حق نداشتيم از آن پشيزى بكاهيم.
مذاكره كردیم، خواهش كردیم، بر سر خود زدیم! نه به خاطر آن بده بستان مالى كه از راه رسيدگان فرمودند بين من و مرحوم بوده ،نه!
فقط براى جلو گيرى از حراجِ مشق هايش..!
چهار قطعه از اجراهاى مرتضى را مى شد منتشر كرد، آنهم با پرداخت هايى به مراتب مناسب تر.

خودتان ترانه،ملودى و تنظيمات تك قطعه هاى آخرين ماه هاى حياتِ مرحوم را با آلبوم اولش “يكى هست” مقايسه كنيد. هر چه مى گذشت دقت مرتضى در انتخاب و پرداخت هايش بيشتر مى شد.
حال اينكه آيا آلبوم “اسمش عشقه” به لحاظ كيفيت حتى به حد آلبوم اول “يكى هست” هم رسيده است!؟ اصلا چه اجبارى بود كارهايى كه مرتضى تصميم به انتشارشان نداشت را از حافظه كامپيوترش بيرون بكشيم و منتشر كنيم!؟ با انتشار اين آلبوم دو حالت وجود مى آيد :
يا آثار زمان حياتش زير سؤالند ! يا توليد كنندگان اين آلبوم”اسمش عشقه”!
مگر مى توان اثرى را به نام كسى كه نظارتى بر آن نداشته است تمام كرد!؟ تا به امروز قصد نداشتم در اين باره هيچگونه صحبتى با رسانه ها داشته باشم ، اما با شنيدن انتقادهاى به جايى كه از آلبوم جديد”اسمش عشقه” به اسم مرتضى مى شود وظيفه خود دانستم كه اعلام كنم اين آلبوم، آلبوم دوست سفركرده ام نبوده و نيست. از اين آلبوم زمانى مى توان با نامِ مرتضى ياد كرد كه خود حضور مى داشت و كارها تحتِ نظارتش پيش مى رفتند.
آلبوم حاضر با استفاده از مشق هاى مرحوم ضبط و منتشر شده است و مسئول خوب و بد بودنش صاحبان آنند.
عاجزانه از همه هواداران فهيم خواهش مى كنم خوب و بدِ آثارِ مرحوم مرتضى پاشايى را تا سحرگاه بيست و سوم آبان ماه نودو سه قضاوت كنند.

نه بخاطر دنیا
بخاطر خانه‌ی تو
بخاطر یقینِ کوچکت
که انسان، دنیایی ست. “شاملو”

با احترام
مهدى كرد

 

منیع: اختصاصی رادیو پارسی

 

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید