به خاطر بده بستان مالى مذاکره نکردم !

اشتراک گذاری :

رادیو پارسی : مهدی کرد یکی از دوستان قدیمی مرتضی پاشایی و تهیه کننده آلبوم “یکی هست” پس از ماه ها سکوت خود را شکست و با انتشار یادداشتی در اینستاگرام به واکنش ها و حواشی این آلبوم پایان داد.

قریب به ده روز از انتشار آخرین آلبوم مرتضی پاشایی به نام “اسمش عشقه” میگذرد اما این آلبوم هنوز با حواشی خود همراه است.در هفته گذشته نیز نشست خبری آلبوم “اسمش عشقه” بدون حضور خانواده پاشایی و ناشر این آلبوم برگزار شد و این نشست حاشیه های جدیدی را نیز با خود به همراه داشت.

 

با یاد آر
از مرتضی سخن می‌گویم … هنوز ده ماه از رفتنت نمى گذرد.
هنوز تصویر امیدوار چشمان منتظرت از ذهنم پاک نشده است.
هنوز هرم تب و تاب روزهاى آخر رهایم نکرده است.
ثانیه هایى که هیچ صدایى به گوشم نمى رسید، فقط تصویر مى دیدم.
آن روزهاى سخت و آن ثانیه هاى تلخ هم مثل هر چیز این دنیا به پایان رسیدند.
ما ماندیم و غم نبودن مرتضى و میراثش!
شاید قضاوت کردن ساده ترین راه شده باشد براى آرام شدنمان، اما دغدغه ام براى انتشار آلبومِ پس از رفتنش ، نفع مالىِ خودم نبود،
بحثِ اعتبار بود.
اعتبارى که براى به دست آوردنش سخت نجنگیدیم که امروز بنشینم و ازمهلالش را نظاره گر باشیم.

اعتبارى که معتقدم همه ما نزدیکانش اگر نمى خواستیم یا نمى توانستیم بر آن بیفزاییم ، حق نداشتیم از آن پشیزى بکاهیم.
مذاکره کردیم، خواهش کردیم، بر سر خود زدیم! نه به خاطر آن بده بستان مالى که از راه رسیدگان فرمودند بین من و مرحوم بوده ،نه!
فقط براى جلو گیرى از حراجِ مشق هایش..!
چهار قطعه از اجراهاى مرتضى را مى شد منتشر کرد، آنهم با پرداخت هایى به مراتب مناسب تر.

خودتان ترانه،ملودى و تنظیمات تک قطعه هاى آخرین ماه هاى حیاتِ مرحوم را با آلبوم اولش “یکى هست” مقایسه کنید. هر چه مى گذشت دقت مرتضى در انتخاب و پرداخت هایش بیشتر مى شد.
حال اینکه آیا آلبوم “اسمش عشقه” به لحاظ کیفیت حتى به حد آلبوم اول “یکى هست” هم رسیده است!؟ اصلا چه اجبارى بود کارهایى که مرتضى تصمیم به انتشارشان نداشت را از حافظه کامپیوترش بیرون بکشیم و منتشر کنیم!؟ با انتشار این آلبوم دو حالت وجود مى آید :
یا آثار زمان حیاتش زیر سؤالند ! یا تولید کنندگان این آلبوم”اسمش عشقه”!
مگر مى توان اثرى را به نام کسى که نظارتى بر آن نداشته است تمام کرد!؟ تا به امروز قصد نداشتم در این باره هیچگونه صحبتى با رسانه ها داشته باشم ، اما با شنیدن انتقادهاى به جایى که از آلبوم جدید”اسمش عشقه” به اسم مرتضى مى شود وظیفه خود دانستم که اعلام کنم این آلبوم، آلبوم دوست سفرکرده ام نبوده و نیست. از این آلبوم زمانى مى توان با نامِ مرتضى یاد کرد که خود حضور مى داشت و کارها تحتِ نظارتش پیش مى رفتند.
آلبوم حاضر با استفاده از مشق هاى مرحوم ضبط و منتشر شده است و مسئول خوب و بد بودنش صاحبان آنند.
عاجزانه از همه هواداران فهیم خواهش مى کنم خوب و بدِ آثارِ مرحوم مرتضى پاشایى را تا سحرگاه بیست و سوم آبان ماه نودو سه قضاوت کنند.

نه بخاطر دنیا
بخاطر خانه‌ی تو
بخاطر یقینِ کوچکت
که انسان، دنیایی ست. “شاملو”

با احترام
مهدى کرد

 

منیع: اختصاصی رادیو پارسی

 

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید