بل کانتو در صحنه می درخشد

124
0
اشتراک گذاری :
کنسرت موسیقی

ارکستر و گروه بزرگ کُر «بل کانتو» به رهبری «نیما پناهی ها» ۷ شهریور ۱۳۹۵ در تالار وحدت روی صحنه می رود. نیما پناهی ها آهنگساز و رهبر ارکستر این گروه در گفتگو با رسانه هنر رادیو پارسی از اجرای برجسته ترین اُپراهای ایتالیایی در شب «شور آواز» خبر داد و گفت:«شور آواز» عنوان جدیدتریت پروژه از «بل کانتو» است که بر اساس شور و اشتیاق مخاطبان و جذابیت اجراهای اُپرای ایتالیایی به این عنوان نام گذاری شده است.
پناهی ها در خصوص نام گذاری این گروه اشاره ای به «بل کانتو» اصطلاح ایتالیایی کرد و گفت : «بل کانتو اصطلاح ایتالیایی است و به معنی آواز زیبا و سبکی مخصوص برای بهترین ملودی نویسان و بزرگترین اُپرانویسان تاریخ ایتالیا است.»
وی هدف از تمام سخت کوشی های «بل کانتو» را ارائه صحیح موسیقی این آهنگسازان دانست
و همچنین بر گفتهدهایش افزود و گفت: مهم تر از هرچیز آشنایی هرچه بیشتر مخاطبان با ادبیاتی عظیم و شکوه مند در آثار اساتید بزرگ همچون «جوزپه وردی» را اولویت اصلی فعالیت گروه می دانم.

کنسرت موسیقی بل کانترو
نیما پناهی ها در خصوص جذابیت کنسرت های بل کانتو نیز گفت : «تمام قطعات با دقت بسیار زیادی انتخاب شده اند و اجرای صحیح قطعات چنان شور و هیجانی در شنونده ایجاد می کند که شنونده از سر شوق و اشتیاق در جریان موسیقی غرق می شود و عمیقا در جریان مفاهیم زیبای موسیقی قرار می گیرد.
این کار علاوه بر درک موسیقی سبب نوعی همدلی نیز می شود.»
شنونده بل کانتو دائم غرق در احساسات و شور و هیجان است، با دقت گوش می دهد و تمام جزئیات را زیر نظر دارد و این همان شکوهی است که از اجرای بل کانتو توقع می رود.
رهبر بل کانتو دانش کُر را، از اصول در اجرای پیش رو این گروه دانست و تاکید کرد: مانند همیشه خوانندگان کُر آواز زیبا، پایه و اساس کنسرت های بل کانتو هستند و همگی در تلاشند تا به آنچه که آواز زیبا نام دارد شکل گیرد.
نیما پناهی ها در مورد ترکیب نوازندگان در کنسرت «شور آواز» بیان کرد؛ آهنگ ها به شکل استاندارد با همراهی پیانو اجرا می شوند، اما بدلیل اهمیت برجسته کردن ملودی های قطعات این اُپراها، ارکستری بسیار ماهر با ساختار کوئینتت زهی، موسیقی را منطبق بر دست نوشته های آهنگساز در پارتیتور همراهی می کنند.
در این اجرا فراز عقیلی (پیانیست)، مونیکا لران (کنسرت مایستر)، امین عطایی (نوازنده ویولن)، پژمان اختیاری (نوازنده ویولا)، نگار نوراد (نوازنده ویولنسل)، پروانه انارکی (نوازنده کنترباس) و نیز پریسا دلفانی (خواننده سوپرانو)، مرتضی اکبرزاده غلامی (خواننده تنور)، محمد حقیقی (خواننده باس) و همچنین خوانندگان آواز زیبا در کُر بزرگ بل کانتو هنرنمایی می کنند.
وی در پایان افزود: نیما پناهی ها ضمن سپاسگذاری از همکاری هنرمندان آرزوی شبی خوش برای مخاطبان و همراهان همیشگی بل کانتو در این کنسرت داشت.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید