برگزاری کنسرت‌ های موسیقی در اماکن تاریخی مشروط است

اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – مریم رحیمیرییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد اگر کارشناسان این نهاد تایید کنند و وزارت ارشاد هم مجوز بدهد، گروه‌های موسیقی می‌توانند در اماکن تاریخی کنسرت بدهند.

مسعود سلطانی‌ فر رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  درباره امکان و چگونگی برگزاری کنسرت‌ های موسیقی در اماکن تاریخی کشور که اهالی موسیقی علاقمند به انجام آن هستند، توضیح داد: اصولا شرایط و نحوه برگزاری کنسرت ها در کشور توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین می شود و اگر کنسرتی با مجوز این نهاد باشد به طور حتم برگزاری آن بنا به درخواست گروه اجرایی در اماکن تاریخی نیز مانعی ندارد.

وی درباره برپایی کنسرت در اماکن تاریخی مهمی چون تخت جمشید که طی سال‌های گذشته محل بحث فراوانی میان کارشناسان مسائل فرهنگی بوده است، بیان کرد: به طور حتم اگر کارشناسان میراث به این نتیجه برسند که اجرای کنسرت در این مکان تاریخی و اماکنی از این دست آن هم در بخش هایی از آن مشکلی ندارد و صدمه ای هم به این آثار نمی زند ما مخالفتی برای برگزاری کنسرت در اماکن تاریخی نداریم.

معاون رییس جمهور در بخش پایانی صحبت‌های خود بیان کرد: ما هیچ مشکلی برای برگزاری کنسرت‌ها در اماکن تاریخی فرهنگی نداریم، اما این برنامه‌ها هم باید از وزارت ارشاد مجوز داشته باشند و هم کارشناسان سازمان باید تاییدیه برگزاری کنسرت در مکان های تاریخی را صادر کنند. در صورت تایید این موارد، ما این آمادگی را داریم که کنسرت ها را در اماکن تاریخی میزبانی کنیم.

منبع: مهر

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید