بازدید معاون هنری وزیر ارشاد از تمرین ارکستر فیلارمونیک چین

اشتراک گذاری :

رادیو پارسی _ آرمین اسرافیلی: علی مرادخانی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تمرین ارکستر فیلارمونیک چین که مدیریت هنری آن را علی رهبری بر عهده دارد بازدید کرد

فرزاد طالبی سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و داوود گنجه ای عضو هیئت مدیره خانه موسیقی همراه علی مرادخانی صبح روز چهارشنبه بیست و یکم مرداد ماه در تالار وحدت حاضر شده و از تمرین ارکستر فیلارمونیک از نزدیک بازدید کردند و در پی این بازدید علی مرادخانی در پشت صحنه تمرین با اعضا دیدار کرد و به چند رسش خبرنگاران پاسخ داد

مرادخانی درمورد حضور ارکستر فیلارمونیک کشور چین در کشورمان گفت: خوشبختانه با زحمتی که آقای علی رهبری به عنوان مدیریت هنری ارکستر سمفونیک تهران انجام داده شاهد حضور ارکستر فیلارمونیک چین در کشورمان هستیم و امیدوار هستم با حوزه دیپلماسی فرهنگی که در دولت یازدهم به آن تاکید فراوان شده فعالیت های ثمربخشی را داشته باشیم. به هر حال در این زمینه مشکلاتی وجود دارد که بیشترین آن مربوط به بودجه می شود اما امیدوارم تا سال آینده بتوانیم موضوع بودجه را نیز برطرف کنیم.

وی در ادامه افزود: به طور حتم برنامه هایی برای حضور نوازندگان ایرانی در مجامع بین المللی داریم که بر این اساس هم برنامه ریزی‌هایی صورت گرفته و امیدواریم با مشارکت هایی که توسط بخش خصوصی در این رابطه انجام می گیرد، زمینه حضور هنرمندان ایرانی در خارج از کشور را نیز فراهم کنیم. البته به زودی در این زمینه اطلاع رسانی کامل و جامعی خواهد شد. این وظیفه ماست که ارکسترهای ایرانی در حوزه دیپلماسی فرهنگی بتوانند انتقال دهنده پیام فرهنگی ایران به کشورهای دیگر باشند.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به پرسشی مبنی بر نتیجه پیشنهاد سفر ارکستر سمفونیک تهران به نیویورک که پیش از این توسط علی رهبری ارائه شده بود، بیان کرد: ماجرای حضور ارکسترسمفونیک تهران در نیویورک فقط در حد یک پیشنهاد است که ما همچنان مشغول بررسی آن هستیم و اصولاً وقتی برنامه ای به صورت کامل ارائه شود به نوعی جزو تعهدات ما به حساب می آید. کما اینکه ما به شدت علاقه مند هستیم تا در این زمینه برنامه های بین المللی فراوانی داشته باشیم که قطعاً حضور گروه ایرانی در نیویورک همزمان با سفر رئیس جمهوری به کشور آمریکا برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل از علاقه مندی های ماست اما همه می دانیم که مقدمات چنین حضوری نیازمند برنامه ریزی و پیش زمینه های زیادی است که باید فراهم شود.

وی درباره ماجرای مشارکت خانه موسیقی در برگزاری این دوره از جشنواره بین المللی موسیقی فجر توضیح داد : هنوز به طور کامل وارد مذاکره مستقیم و صددرصد برای حضور خانه موسیقی در جشنواره موسیقی فجر نشده ایم. گرچه علاقمندیم که این نهاد صنفی در فعالیت های ما حضور داشته باشند اما هنوز هیچ چیز به طور کامل مشخص نشده و به یاری خداوند طی هفته های آینده پیرامون این موضوع نیز اطلاع رسانی کامل می‌کنیم.

در پاسخ به زمان صدور حکم مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد نیز گفت: با توجه به وضعیت موجود آقای فرزاد طالبی همچنان به عنوان سرپرست دفتر موسیقی وزارت ارشاد تا مدت زمان قانونی صدور این حکم به فعالیت خود ادامه می دهد اما می توانم بگویم که ایشان جزو گزینه های مورد نظر ما برای صدور حکم مدیریت دفتر موسیقی هستند.

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید