اگر نیاز مالی داشت اینگونه صحبت نمی‌کرد

98
0
اشتراک گذاری :

به گزارش رادیو پارسی به نقل از ایلنا ، پورتراب درباره انتقادات حسین علیزاده از خانه موسیقی می‌گوید: ایشان از موضع بالا صحبت می‌کنند. اگر علیزاده نیاز مالی داشت، صحبت‌هایش فرق می‌کرد.  کسی که شکمش پر است، از شکم خالی چه خبری دارد. ایشان فقط کنسرت می‌دهد. آیا حسین علیزاده از وضعیت دانشگاه‌ها خبر دارد؟

خانه موسیقی پس از اعتراض حسین علیزاده و اعلام استعفای خود از شورای عالی؛ جلسه‌ای به ریاست محمدرضا شجریان ترتیب داد که باتوجه به خبری که از این نشست روی سایت خانه موسیقی قرار گرفته؛ می‌توان محوریت اصلی آن را اظهارات اخیر علیزاده دانست.

شورای عالی خانه موسیقی با وجود اعتراض صدها هنرمند در طول چند ماهه اخیر؛ سرانجام با اعتراض حسین علیزاده تشکیل جلسه داد اما آنچنان که مشخص است؛ این شورا هم از حسین علیزاده و صدها هنرمند معترض دیگر حمایت نکرده است.

مصطفی کمال پورتراب یکی از کسانی بود که در این جلسه حضور داشت. او درباره استعفای حسین علیزاده می‌گوید: آقای علیزاده اگر می‌خواستند استعفا بدهند؛ باید نامه می‌نوشتند. این شورا افراد متخصصی دارد و آقای علیزاده هم به عنوان عضو شورا نمی‌توانستند اینگونه انصراف دهند.

او ادامه می‌دهد: من صحبت‌های آقای علیزاده را در روزنامه خواندم. ایشان می‌گویند ۲ سال پیش استعفا دادند در حالی که یک سال و نیم پیش در جلسه حضور داشتند. خانه موسیقی؛ خانه افراد سرشناس کشور است. حسین علیزاده به جای اینکه مسائل را با مطبوعات و مردم درمیان بگذارد، باید این مسائل را با مسئولان خانه موسیقی مطرح کند که مشکلات حل شود.

وی با بیان اینکه جلسه شورای عالی برگزار شد تا به علیزاده بگوییم استعفا نداده‌ای؛ مطرح می‌کند: ما برای آقای علیزاده احترام قائلیم. اما آقای علیزاده در صحبت‌هایشان گفته بودند اگر همه اعضای خانه موسیقی حق عضویت پرداخت کنند؛ خانه موسیقی نیازمند حمایت دولت نمی‌شود درحالی که خودشان می‌دانند همه اعضا، حق عضویت نمی‌پردازند. خانه موسیقی ناچار از این است که با دولت ارتباط داشته باشد بعد هم مگر ارتباط با دولت چه ایرادی دارد؟

پورتراب در پایان می‌گوید: من خیلی برای حسین علیزاده احترام قائلم اما ایشان از موضع بالا صحبت می‌کنند. اگر علیزاده نیاز مالی داشت، صحبت‌هایش فرق می‌کرد. کسی که شکمش پر است، از شکم خالی چه خبری دارد. ایشان فقط کنسرت می‌دهد. آیا حسین علیزاده از وضعیت دانشگاه‌ها خبر دارد؟ آیا می‌داند که اکثر اساتید دانشگاه شایستگی تدریس را ندارند؟ به عقیده من اگر هم قرار است دولت را نقد کنیم، بهتر است در این ابعاد باشد.

درحالی که پورتراب به عنوان یکی از اعضای شورای عالی می‌گوید این جلسه تشکیل شد تا به حسین علیزاده بگوییم استعفا نداده؛ در بند بیست و چهارم اساسنامه خانه موسیقی آورده شده: غیبت غیرموجه سه جلسه متوالی، فوت و یا بیماری صعب‌العلاج و سفر بیش از شش ماه هر یک از اعضاء در حکم استعفا تلقی گردیده و یکی از اعضاء علی‌البدل به تشخیص رییس شورا جانشین او خواهد شد.

در نتیجه حسین علیزاده براساس صحبت‌های پورتراب هم مدت‌هاست که از شورای عالی انصراف داده است. اما نکته اینجاست که خانه موسیقی همچنان نمی‌خواهد پاسخگو باشد و به علیزاده می‌گوید تا مشکلاتش را در خانه موسیقی مطرح کند. در حالی که سخن پیشتر به منتقدان دیگر خانه موسیقی گفته شد اما هیچگاه نه مجال پرسش به آنان دادند و نه خانه موسیقی پاسخگوی این افراد بود.

در نهایت به نظر می‌رسد عدم پاسخگویی چنان در میان مسئولان خانه موسیقی بنا شده که حتی اعتراض حسین علیزاده هم نمی‌تواند آن‌ها را به پاسخگویی درباره اقداماتشان وادار کند.

 

 

منبع: ایلنا
نویسنده: سحر یاری
اشتراک گذاری :

پاسخ دهید