اولین اجرای چهار تن از خوانندگان معروف در اروپا

اشتراک گذاری :
نشست خبری کنسرت مشترک آلمان و سوئد

نشست خبری تور کنسرت اروپای «محمد اصفهانی»، «بنیامین بهادری»، «شهرام شکوهی»، «محمد علیزاده» و مهران غفوریان با حضور تنی چند از این هنرمندان و برگزار کننده این کنسرت رضا نوری و اصحاب رسانه برگزار شد.

مراسم با یک تاخیر طولانی مدت پس از قرار گرفتن بنیامین بهادری، شهرام شکوهی و رضا نوری در مقابل خبرنگاران و پاسخگویی به سوالات آنان آغاز شد، محمد علیزاده نیز در اواسط این نشست به جمع پیوست.

در ابتدا بنیامین بهادری در خصوص این اتفاق که قرار است برای اولین بار با حضور چهار خواننده در کنار هم رخ دهد، اظهار کرد: ما امروز اینجا هستیم که درباره برنامه ای صحبت کنیم و توضیح دهیم که با محدودیت تبلیغ و اطلاع رسانی مواجه است. آقای اصفهانی نتوانستند در جمع ما حضور داشته باشند چراکه در استودیو هستند و امکان دارد از طریق تماس تلفنی بتوانیم صحبت های ایشان را داشته باشیم.

وی افزود:  تا به امروز در زمینه موسیقی پاپ شبیه این برنامه وجود نداشته است اینکه چند گروه پاپ معروف در یک شب در خارج از کشور و در کنار هم اجرا داشته باشند. این اولین برنامه اینچنینی است که امیدوارم ادامه پیدا کند و الگویی برای کارهای بعدی باشد.

این خواننده درخصوص جزئیات این اجرا تصریح کرد: ۱۴ نوازنده این تور را همراهی می کنند که البته هر ۱۴ نوازنده روی استیج نیستند. ۹- ۱۰ نفر حضور پیدا می کنند که ما با یک همفکری به این تعداد و این تلفیق رسیده ایم.   

وی درباره حضور مهران غفوریان در این تور، عنوان کرد: کسی نمی داند که مهران قرار است آنجا چکار کند، بخاطر همین هم انتخابش کردیم، او همیشه در هر جمع و برنامه ای که حضور پیدا کرده شوروحال دیگری را رقم زده است و راستش غفوریان پیشنهاد من بود. می دانیم که در خارج از ایران بعضی هنرمندان هستند که محبوبیت زیادی دارند مهران غفوریان نیز اینگونه است، امیدوارم این انتخاب به درستی شکل گرفته باشد.

بهادری به سورپرایزهایی در این برنامه اشاره کرد و گفت: در این تور و اجرا چند نقطه برای غافل گیری وجود دارد که همانجا رونمایی خواهد شد. «ای ایران» را به صورت یک کار مشترک و گروهی اجرا می کنیم. در انتخاب دیگر قطعات نیز معمولا در تهران آهنگ های کمتر اجرا شده را برای کنسرت انتخاب می کنیم ولی در اروپا سعی داریم قطعات همه گیر تر بوده و آن هایی انتخاب شوند که مردم بیشتر دوست دارند.  ظرف ۴۸ ساعت آینده یک قطعه ای را منتشر خواهم کرد که اگر اتفاق خوبی برای آن رقم بخورد در اجرای اروپا حتما آن قطعه را برا یاولین بار در قالب کنسرت نیز اجرا می کنم.

شهرام شکوهی نیز درباره این برنامه اظهار کرد: ما تا به حال اجرایی به این صورت نداشته ایم که بخواهیم همراه هم و در کنار هم کنسرتی را برگزار کنیم. امیدوارم این فتح بابی باشد برای برنامه های آتی که اگر بازخورد مثبتی داشته باشد حتما برنامه ریزی های دیگری را نیز در این راستا خواهیم داشت.

وی افزود: من تا به حال برای برپایی کنسرت به آمریکا و کانادا رفته ام ولی این برای اولین بار است که به اروپا می روم که انشاالله در مجموع با تمام اتفاقت و سورپرایزهای یکه در دل آن نهفته است، برنامه خوبی باشد. ما در خارج از کشور کلا مظلومیم و از هیچ شبکه ای برای تبلیغ نمی توانیم استفاده کنیم، تنها تبلیغ ما تبلیغات محیطی است. این است که امروز به یک هجمه تبلیغ زیاد از سوی رسانه ها نیازمندیم . ما امروز مجبوریم یکسری قوانی را رعایت کنیم که در آنسوی دنیا اصلا رعایت نمی شود. ما به هیچ عنوان از هیچ تبلیغ تلویزیونی در شبکه ها نمی توانیم استفاده کنیم.

بنیامین در این خصوص گفت: سینما در ایران حلال زاده تر است و محدودیت ها برای آن کمتر. سینمایی ها دستشان بازتر است و راحت تر می توانند از برخی موانع لیز بخورند اما در موسیقی پاپ شدت برخوردها خیلی بیشتر است و ما دوست نداریم به دلیل بی قانونی، یک موسیقی از شنیدن محروم شود.

رضا نوری کنسرت گذار این برنامه نیز درباره این تور کنسرت توضیح داد: ایده این کار در ابتدا به این صورت بود که هر کدام از این چهار خواننده رهبر ارکستر خود را انتخاب کنند، یک گروه خوبی تشکیل شد که من برای اولین بار دیدم به صورت یک تیم ورک کار می کنند و خودشان پیگیر کارهای خودشان هستند. در حال حاضر تمرین بچه ها شروع شده است، ۳-۴ جلسه تمرین کرده اند و چند جلسه دیگر هم قرار است تمرین کنند. تاریخ کنسرت سوئد در استکهلم ۲۴ اردیبهشت مصادف با ۱۳ می ماه میلادی و ۲۵ اردیبهشت در «اوبرهاوزن» است.

وی درخصوص نحوه شکل گیری این ایده بیان کرد: سه سال پیش که ما در لندن بودیم چند روز تایم خالی داشتم این احساس به من دست داد که برپایی کنسرت در اروپا افت کرده است، بر همین اساس به ذهنم رسید یک برنامه فستیوال بگذاریم تا چند خواننده در کنار هم اجرا داشته باشند، در ابتدا بنیامین به ذهنم رسید با او در میان گذاشتم که بسیار استقبال کرد، بعد از آن با شهرام شکوهی صحبت کردم که مدت ها بود در فکر برپایی تور کنسرت های ایشان بودم تا اینکه ایشان هم به عنوان نفر بعدی انتخاب شد و برای اینکه یک تفاوت و ویژگی خاص ایجاد کرده باشیم در صحبت ها به اسم آقای غفوریان رسیدیم ودیدم ایشان در خارج از کشور یک محبوبیت خاص دارند از اینرو قرار شد ایشان هم به عنوان مجری همراه ما باشند.

نوری ادامه داد: به جرئت می توانم بگویم الان کل دنیا درباره این برنامه د رحال صحبت کردن هستند و فید بک مردم نسبت به آن خیلی خوب بوده است. برنامه از ساعت ۸ شب تا نیمه شب خواهد بود و اتفاقات خوبی رقم می خورد. 

در بخش دیگر این کنسرت محمد علیزاده که دیرتر به جمع پیوست، بیان کرد: اجراهای من یک فرم مشخصی دارد که سعی کرده ام د راین اجرا هم خودم باشم و جنس شخصیتی خودم را اجرا کنم و همان فضا و اتفاقات را رقم بزنم. من هیچ وقت ثانیه ای به این فکر نکرده ام که چکا رمی خواهم بکنم و همه چیز پیش آمده بخاطر همین فکر می کنم رفتارهای پیش آمده همیشه قشنگ تر است.

وی ادامه داد: ما در اجرای کارهای گروهی و تیم ورک همیشه ضعیف بوده ایم و اینکه این اتفاق امروز در حال رخ دادن است قطعا اتفاق خوبی است و اینکه یاد می گیریم در هنر و موسیقی هم کارهای گروهی انجام دهیم خیلی خوب و مثمر ثمر است.قطعا پس از بازگشت از این تور نقطه نظراتم را بیان خواهم کرد. از باز شدن این باب بسسیا رخوشحالم و امیدوارم در آینده دیگر دوستان هم به این قضیه ورود پیدا بکنند.

این خواننده در پایان خاطر نشان کرد: بعضی اوقات برخی برنامه ها روی ورق جذابیت دارند ولی در اجرا ممکن است اونقدر جذاب نباشند اما مطمئنم د راین اجرا هم حال اونا با ما خوب میشه و هم حال ما با اونا، چون چهار طیف و چهار نوع موسیقی آنجا حضور پیدا می کنند و اتفاقات خوبی را قرار است رقم بزنند.  

در ادامه عکس های این نشست را از دوربین «پریسا عباس زاده» مشاهده میفرمایید.

منبع متن: خبرگزاری پانا

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید