اندیشه ای که زمستان را به پاییز بدل کرد…‎

اشتراک گذاری :

به گزارش رادیو پارسی  این همایش که بصورت رایگان با پخش بلیط ها از مردم هنر دوست دعوت به عمل آورده بود با درهای بسته vip و دو درب جانبی مواجه شد که باعث ازدحام جمعیت جلوی درب ورودی شد و باعث ایجاد مشکلاتی برای ورود خوانندگان دعوت شده از قبیل گروه رستاک ، اشوان ، امیر عباس گلاب ، علی لهراسبی و محمد رضا مقدم شد که این شلوغی باعث ناراحتی این عزیزان شد همچنین به گفته مسئولان اجرایی فرهنگسرا از ورود گروه نوازندگان خوانندگان جلوگیری کرده که بجز جناب مقدم که اجرای ابتدایی داشتند باقی خوانندگان با ناراحتی سالن را ترک کردند. همچنین برخورد مسئولان فرهنگسرا باعث ورود خبرنگاران و عکاسان محترم با دو ساعت تاخیر شد همچنین ازدحام جمعیت باعث شکستگی درب ورودی شد.
در اجرای برنامه پس از خیرمقدم گویی مجری محترم جناب آقای سجاد عزیزی به اجرای قطعاتی از جمله قطعه ی حافظ پرداخت .
از برنامه های دیگر تقدیر ویژه و اهدای یادبودی به یکی از ستون های هنر کشور علیرضا کهن دیری توسط جناب دکتر سریر و سرکار خانم تاجدار بود که به زیبایی انجام شد . دکتر سریر در صحبتی کوتاه پس از اهدای جایزه گفت :
ادبیات پرچم فرهنگ و هنر ماست . و موسیقی در خدمت ادبیات است پس از جوانان و فعالان موسیقی خواهشمندم موسیقی های فاخر تری را بشنوند که باعث افزایش این موسیقی های شاخص و با مفهوم به جای آهنگ هایی با مضامین ابتدایی و نابجا بشود و به سمع مردم و جوانان برسد زیرا این مردم هستند که موسیقی و موسیقیدان را تقویت و یا ضعیف می کنند.

در بخش بعدی برنامه که بسیار درخور شآن شاعران و با استقبال خوب تماشاگران روبرو شد شعر خوانی شاعران بزرگی بود که به ترتیب ذیل شعرهایشان را قرائت کردند:
غلامرضا طریقی ، مهدی فرجی ، سید عبدالله حسینی ، عبدالرضا رادفی ، امیر رضا ارجسینی (ترانه سرا ی محسن چاووشی) ، محمد سعید میرزایی (جریان ساز غزل دهه هفتاد) ، مهرنوش قربانعلی ، اسماعیل بختیاری ، سینا بهمنش ، عبدالجبار کاکایی ، استاد بزرگ محمد علی بهمنی و همچنین طنز پرداز گرامی رضا رفیع که با دو شعر روی صحنه آمد که یکی از اشعار در وصف استاد بزرگ محمد رضا شجریان بود.
این برنامه با پخش کلیپ زیبایی از کیان مقدم به پایان رسید.
در پایان تیم رادیو پارسی از آقایان رسول زاده و صیدی برای همکاری بی دریغشان تشکر می نماید که عدم حضور این دو بزرگوار و مسئولین عزیز کانون زمستان باعث کنسل شدن این برنامه می شد.

 

منبع : اختصاصی رادیو پارسی

نویسنده : امین غلامی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید