انتقاد پیمان میرآقاسی به مدیر جشنواره موسیقی فجر

اشتراک گذاری :
پیمان میرآقاسی نوازنده ارکستر سمفونیک تهران

پیمان میرآقاسی نوازنده ی با تجربه و حرفه ای ویولن در ارکستر سمفونیک تهران ، رهبر گروه سپید و سیاه که همکاری های مهم و حرفه ای را با وحید تاج، سالار عقیلی و فرهاد فخرالدینی داشته است، به تازگی انتقادی به مدیر جشنواره موسیقی فجر و پیشنهاداتی به مدیران آینده این جشنواره در مورد فرش قرمز و دیگر مسائل اصولی داشته است.

به گزارش رادیو پارسی پیمان میر آقاسی در این یادداشت آورده است ; فرش قرمز مراسمی است که در افتتاحیه ی رویدادهای مهم در سراسر دنیا، به کرات دیده می شود. مثلا در هالیوود برای شروع اکران یک فیلم و یا پیش از مراسم اسکار و امثال آن، زیر پای هنرمندان و افراد صاحب نام فرش قرمز پهن می کنند. اخیرا این مراسم در کشور ما نیز مورد استقبال واقع شده است و در جشنواره موسیقی فجر هم شاهد آن بودیم.

خوب است بدانیم برگزارکنندگان اکثر مراسم باشکوه در غرب، با چه انگیزه ای فرش قرمز پهن می کنند. مهم ترین هدف از پهن کردن فرش قرمز انگیزه های اقتصادی است. افرادی روی فرش قرمز پا می گذارند که در کنار معروفیت، از نوک پا تا فرق سرشان مزین به وجود برندها و بوتیک های معروف با محصولات گران قیمتشان است.

پیمان میرآقاسی نوازنده ارکستر سمفونیک تهران

یعنی فرش قرمز مکان پررنگ نشان دادن نام بزرگان صنعت مد، فشن، آرایش، ساعت و جواهرات است. جایی است که خبرنگاران با گرفتن عکس و مصاحبه از حاضرین روی فرش قرمز و جلوی میک زون و همچنین چاپ مطالب جذاب درباره وی و اسپانسرها، هم مخاطبان خود را افزایش می دهند و هم به حامیان رویداد انگیزه ی حضور بیشتر می دهند.با این تفاسیر آیا فرش قرمز در کشور ما بدون در نظر گرفتن جنبه های اقتصادی همچنین با سبک ساده پوشی هنرمندان کشورمان، تقلید بی نتیجه و خنده داری از حرکت پخته و سنجیده ی غربی ها نیست؟

به هر روی، من به عنوان یک مدیر باسابقه ی تبلیغات و دلسوز موسیقی به مدیران بعدی جشنواره موسیقی فجر که به برگزاری جشنواره ای تمام موسیقایی علاقه دارند و نیز دوست دارند به آن شکل و شمایل استاندارد بین المللی ببخشند صمیمانه پیشنهاد می کنم نخست استعداد پروری در کل سال و بهره مندی موسیقایی را جایگزین نگاه آماری کنند و دوم به طورحتم از وجود یک مشاور متبحر تبلیغاتی در طول برنامه ریزی های جشنواره بهره ببرند.

خوب است بتوانیم از روزهای آرام پیش رو استفاده کنیم و فکر برنامه ریزی بهتری برای جشنواره های بعدی باشیم.

 

پیمان میرآقاسی
سوئد-گوتنبرگ، سوم اسفند ۹۴ خورشیدی

 

 

 

منبع: اختصاصی رادیو پارسی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید