امیر دژاکام: مشغول آماده سازی برای نمایشنامه خوانی هستم

اشتراک گذاری :
امیر دژاکام

امیر دژاکام نویسنده، مدرس و کارگردان تئاتر با اشاره به فعالیت های اخیر خود در عرصه نمایش گفت: به تازگی مشغول آماده سازی یک متن برای نمایشنامه خوانی هستم.

وی ادامه داد: مدتی است که تمرین های نمایشنامه خوانی «یک نامه عاشقانه سانسور شده» را آغاز کرده ام که جمعه همین هفته خوانش خواهد شد. این روزها کمی کار برایم سخت شده است.

کارگردان نمایش «خواب دریا» دلیل این سختی را این گونه توصیف کرد: مجموعه ای از مشکلات شامل قوانین، رویکردها، مسائل اقتصادی و مسائل اداری به طور کامل در تئاتر تغییر کرده است. نسل ما، که عمر خود را برای تئاتر گذاشته ایم باید روی پای خود بایستیم و از پس تمام مشکلات و تغییرات بر آییم.

امیر دژاکام

وی از حضور با یک نمایش در جشنواره تئاتر فجر افرود: به تازگی مشغول تمرینات نمایش «شیشه» به نویسندگی و کارگردانی خودم هستم و آن را برای حضور در بخش بین الملل جشنواره تئاتر فجر امسال آماده می کنم.

نویسنده نمایشنامه “طلسم نیلوفر” درباره مضمون نمایش شیشه اضافه کرد: این نمایش به پدیده مهاجرت و مشکلات پس از آن می پردازد. مشکلاتی که تبعات سیاسی و اقتصادی فراوانی را رقم می زند.

وی از حضور یک بازیگر استرالیایی در این نمایش خبر داد و بیان کرد: نمایش “شیشه” نمایشی تک پرسوناژ است و بازیگر آن از کشور استرالیا به ایران آمده و در ان به ایفای نقش می پردازد. ما این اثر را برای بخش بین الملل فجر آماده می کنیم.

دژاکام در خصوص اجرای عموم این نمایش در ایران خاطرنشان کرد: این اجرا در جشنواره با بازیگر استرالیایی و به زبان انگلیسی خواهد بود. پس از آن اجرای عموم این نمایش در ایران توسط بازیگری ایرانی که هنوز کاملاً مشخص نشده به زبان فارسی رقم خواهد خورد.

انتهای پیام/.

تصویر : ایران تئاتر

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید