ترانه المپیک زمستانی چین کپی ترانه ‌یخ زده از آب درآمده است

77
0
اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – مهسا شفیعکاربران چینی اینترنت می گویند ترانه بازی های المپیک چین کپی موسیقی انیمیشن معروف ” یخ زده ” است.

به گزارش رادیو پارسی به نقل از هالیوود ریپورتر ، شباهت‌های بین این دو ترانه آنقدر زیاد است که موجب مطرح شدن بحث کپی رایت شده است.

طنین پیانو ، لحنی شکننده اما مبارزه جویانه، همراهی گروه کر، همه و همه یادآور ترانه مشهور «بگذار برود» از انیمیشن “یخ زده” دیسنی است.ترانه «رقص روی یخ و برف» یکی از ۱۰ ترانه رسمی است که پکن به عنوان کاندیدای شهر برای بازی‌های زمستانی ۲۰۲۲ معرفی کرده است.

کاربران چینی اینترنت باور دارند که تم ترانه مدعی ۲۰۲۲ پکن که سان نان و تان جینگ خوانندگان آن هستند نسخه کپی “بگذار برود” است که ایدینا منزل در نقش السا در “یخ زده” اجرا کرد.

منتقدی در یک سایت چینی نوشته است: آنها خیلی هوشمندانه عمل کرده‌اند. هر چه را که می‌شد تغییر داده‌اند. اما در هر حال موسیقی و ریتم کاملا شبیه یکدیگر هستند و شما تصور می‌کنید که دارید “بگذار برود” را گوش می کنید.

کاربر دیگری نوشته است، نمی شود گفت این ترانه کپی آن ترانه است، اما اقتباسی کامل از آن است،یک ویدیو که در چین خیلی هم دیده شده همه شباهت‌ های این دو ترانه را با هم مقایسه کرده است.

البته میزبانی پکن در سال ۲۰۲۲ بدون همه مناقشات مربوط به موسیقی “یخ زده” باز هم بهترین نخواهد بود. تصمیم این که پکن اولین شهری باشد که هم میزبان المپیک تابستانی و هم زمستانی شود، در دنیا با انتقاد زیادی روبه رو شده و منتقدان اجتماعی می‌گویند چین به بهتر شدن مسایل حقوق بشری توجهی نمی‌کند و منتقدان ورزشی هم می‌گویند پکن برف کافی برای برگزاری این رقابت‌ها ندارد تا بخواهد ورزش‌های زمستانی را میزبانی کند.

در عین حال دوباره این مساله مطرح شده که چین به مسایل مربوط به کپی رایت احترام نمی گذارد. ماه پیش نیز سینماها مجبور شدند تا انیمیشن «اتو ربات‌ها» را به دلیل این که کاملا یادآور “ماشین‌ها” ساخته پیکسار بود، پایین بیاوردند هر چند کارگردان آن ادعا می‌کرد هرگز این انیمیشن را ندیده است.

«یخ زده» محصول سال ۲۰۱۳ با فروش بیش از یک میلیارد دلار در سراسر جهان به موفقیت بزرگی دست یافت که موجب شد تا ساخت قسمت دوم آن در دستور قرار بگیرد.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید