اعلام برنامه‌های «کانون موسیقی معاصر»

اشتراک گذاری :

به گزارش رادیو پارسی به نقل از خبرگزاری مهر، کانون موسیقی معاصر با تمرکز بر اجرا و معرفی رویکردهای نوین موسیقی در ایران و جهان در جهت تبادل تجربیات و اندیشه های هنرمندان این حوزه ساعت ۱۴ روز یکشنبه ۱۳ دی ماه در محل موزه هنرهای معاصر تهران تاسیس خواهد شد.

نوید گوهری مدیر کانون موسیقی معاصر درباره رویکردها و فعالیت های این کانون افزود: شناخت و معرفی رویکردهای نوین موسیقی در ایران و جهان از طریق برگزاری رویدادهای هنری، برگزاری نشست های علمی و پژوهشی، ارتقای سطح دانش عمومی و تخصصی در حوزه موسیقی معاصر از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی، چاپ و نشر مقالات و راه اندازی کتابخانه تخصصی، حمایت از آهنگسازان و هنرمندان فعال در عرصه موسیقی معاصر از طریق فعالیت های کانون و تعامل با مراکز فرهنگی و هنری بین المللی و ایجاد زمینه های مناسب جهت تبادل تجربیات و اندیشه های هنرمندان در این حوزه از مهم ترین اهداف کانون موسیقی معاصر به شمار می آید.

گوهری در باره برنامه های اجرایی این کانون گفت: برنامه های اجرایی کانون در سه سرفصل انجام خواهد شد که به ترتیب «رویداد غیر استاندارد»، «گفتگوی هنرمندان» و «کنسرت ها» خواهد بود. رویدادهای غیراستاندارد شامل برنامه ها و اجراهایی خواهد بود که در آن هنرمندان فعال در عرصه های نوگرا به خلق آثار صوتی و یا پرفورمنس آرت خواهند پرداخت و فرصتی برای بیان آزادانه ایده های هنری و موسیقایی خواهند داشت. «گفتگوی هنرمندان» نیز برنامه هایی است که در کافی شاپ موزه هنرهای معاصر تهران برگزار خواهد شد. در این برنامه ها هنرمندان فعال در تمامی عرصه های هنر معاصر به بحث و تبادل نظر با یکدیگر در محیطی صمیمی خواهند پرداخت. البته رویکرد دیگری که در این نشست ها پیگیری خواهد شد دعوت از هنرمندان جهت معرفی خود، آثار و رویکردهای هنری شان خواهد بود.

وی افزود: «کنسرت ها» نیز در واقع برنامه های رسمی کانون موسیقی معاصر به حساب خواهند آمد. در این راستا اجرای آثار آهنگسازان ایرانی و بین المللی در حوزه موسیقی معاصر نیز از مهمترین رویکرد های این بخش در کانون خواهد بود. به هر ترتیب کانون موسیقی معاصر با تعامل و همکاری با مراکز تخصصی و آموزشی و بنیادهای فرهنگی سعی در گسترش فعالیت های خود خواهد داشت. ضمن اینکه تاکنون مرکز موسیقی «نوین اسپکترو» در لهستان یکی از همکاران بین المللی ما جهت گسترش روابط فرهنگی در کانون است. این در حالی است که ما برنامه هایی را جهت عضوگیری و همکاری های تنگاتنگ با هنرمندان، نوازندگان و اساتید خواهیم داشت که به زودی شرایط و نحوه آن را اعلام خواهیم کرد.

 

 

منبع: خبرگزاری مهر

نویسنده: سحر یاری

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید