اسکار ایستاده در غبار کار آقای وزیر است

اشتراک گذاری :
اسکار ایستاده در غبار کار آقای وزیر است

چند روزی مانده به روز ملی سینما ریاست سازمان سینمایی ایران با بیان این که در سال سینمایی گذشته برخوردهایی با سینماگران شد و حکم‌هایی صادر شد که کام سینماگران را تلخ کرد.

به گزارش گروه سینما و تلوزیون رسانه هنر رادیوپارسی در صحبت هایی که حجت الله ایوبی در جمع خبرنگاران داشت به بیان مسئله بدبینی به سینما و سینماگران پرداخت و با تاسف از این اتفاق و اشاره به این که این بدبینی ها به مدیران ارشد کشور و قوای مختلف تزریق می شود ، گفت «در کنار همه خوبی‌های سال گذشته اتفاق تلخی افتاد و به سینماگرانی که تلاش کردند با ساخت فیلم‌های خوب، زبان گویای مردم و باعث افتخار نظام جمهوری اسلامی باشند برخوردهایی شد و حکم‌هایی صادر شد که اندکی کام سینما را تلخ کرد و هم‌چنان هم گرفتار آن هستیم.»

ایوبی که این تریبون را که البته تریبون به معنی خوبش درحاشیه مراسم رونمایی از مجموعه آثار پوران درخشنده  یافته بود یکی از کسانی که در گذشته به آثار او بدبینانه نگاه می‌شد اما امروز آن نگاه‌ها تغییر کرده است را پوران درخشنده خواند و ادامه داد « همه سوابق خانم درخشنده را می‌دانیم. او از فیلمسازان انقلابی کشور است اما زمانی فیلم می‌ساخت که همه در مقابلش ایستادند و گفتند آن فیلم مساله دارد اما امروز همه می‌گویند فیلم خوبی ساخته بود. این همان نگاه منفی است که برخی به فیلم‌ها دارند. »

ایوبی که این روزها ریاست سازمان سینمایی را عهده دار است در ادامه صحبت های خود گفت « رهبر معظم انقلاب وقتی در جریان دقیق آسیب‌های اجتماعی قرار گرفتند همه را بسیج کردند و فرمان دادند که برای مقابله با این آسیب‌ها تلاش شود. سینماگران نیز کوشیدند همین آسیب‌ها را با زبانی گویا نشان بدهند اما با موانعی مواجه شدند که انتظار نداشتند. »

اتفاقات بد در سینما همه را تحت تاثیر قرار می دهد ، ایوبی پیش از بیان مسائل فضای مجازی گفت که سخت ترین روز برای من این است که فیلمسازی را که در جریان کارش هستم و می‌دانم با نیت خوبی فیلم می‌سازد با تعبیر و تفسیرها و حرف و حدیث‌هایی مواجه شود و در رابطه با فضای مجازی گفت «متاسفانه اخیرا هم در فضای مجازی حریم سینماگران رعایت نشد و با الفاظی غیرقابل بیان به آنان توهین شد که برای من تلخ‌ترین روز بود.»

در پرسش و پاسخ های خبرنگاران ایوبی در پاسخ سوال خبرنگاری در رابطه با معرفی نماینده ایران به اسکار اعلام کرد «برای اسکار دیر نشده است، به زودی اصناف، نمایندگان خود را معرفی می‌کنند و هیات انتخاب آماده می‌شوند و احتمالا تا هفته آینده با مشخص شدن اعضا جلسات برگزار می شود و نماینده ما مشخص می‌شود.»

در صحبت های شخص اول سینمای کشور اشاراتی به نظرات علی جنتی وزیر ارشاد شد که به گفته ایوبی آقای وزیر فیلم ایستاده در غبار را مناسب اسکار دانسته است و در این رابطه افزود «قای وزیر خیلی دقیق صحبت می‌کنند. ایشان با دقت گفتند که ایستاده در غبار یکی از گزینه‌های مناسب است. من هم فکر می‌کنم این فیلم با کار درخشانی که در آن شده به احتمال زیاد یکی از گزینه‌ها خواهد بود اما باید ببینیم هیات انتخاب چه تصمیمی می‌گیرد و ما از طرف آن‌ها صحبت نمی‌کنیم. هم بنده و هم آقای وزیر نظر شخصی خودمان را می‌دهیم.»

چشم انداز روشنی پیش چشم ایوبی برای سال آینده بود و او درباره روزملی سینما و هدیه ویژه اش گفت « قبلا اعلام شد که در روز ملی سینما بلیت سینماها نیم‌بها خواهد بود و به این ترتیب یک «سینما سلام» نصفه نیمه به همه  اعلام شده است. بهترین هدیه را هم خود سینماگران به مردم داده‌اند و لازم نیست روز ملی سینما را مجانی اعلام کنیم تا ثابت شود مردم سینما را دوست دارند. خود آن‌ها اعلام می‌کنند که این سینما را می‌خواهند.»

در پایان صحبت ها ایوبی در رابطه با پایان قصه اکران و داستان های پیش آمده فیلم رستاخیز در جمله ای کوتاه گفت « تلاش می‌کنیم سرنوشت نهایی این فیلم اکران آن باشد.»

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید