از حضور در ایران خیلی هیجان زده‌ایم

69
0
اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – آرمین اسرافیلیرهبر ارکستر فیلارمونیک چین که به همراه اعضای ارکستر، امروز سه شنبه ۲۰ مردادماه وارد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) شد، تأکید کرد: از حضور در ایران خیلی هیجان‌ زده‌ایم.

به گزارش رادیو پارسی به نقل از خبرگزاری مهر، لانگ یو مدیر هنری ارکستر فیلارمونیک چین بعد از ورود در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران گفت: این بزرگترین ارکستر چین است که بر اساس فعالیت های خود به همه جای دنیا سفر می کنند و این افتخار بزرگی برای ما است که این شانس را پیدا کردیم که در ایران حضور پیدا کنیم. این برای ما یک رویا بود که به ایران بیاییم و هم برای من و هم برای موزیسین ها خیلی هیجان انگیز است که برای برگزاری برنامه به تهران آمدیم.

وی افزود: علی رهبری از جمله هنرمندانی است که هفته های گذشته با ما برنامه‌ای را اجرا کرد که مورد استقبال مخاطبان کشورم قرار گرفت و به نوعی می‌توانم بگویم که همه ما او را به خوبی می شناسیم. من زمانی که این هنرمند به چین آمد در سفر بودم اما وقتی به چین برگشتم و دیدم بسیاری از هنرمندان گروه شیفته او شده‌اند موضوع برایم جالب شد چرا که هیچ وقت ندیده بودم اعضای اکستر ما این چنین شیفته یک رهبر ارکستر مهمان شوند. البته من معتقدم اعضای یک ارکستر مانند بچه های کوچکی هستند که خیلی زود احساسات خود را نشان می‌دهند.

مدیر هنری ارکستر فیلارمونیک چین با بیان اینکه این مجموعه موسیقایی جزو بهترین های دنیا است، بیان کرد: خیلی خوشحالیم که این بار همراه با ارکستر سمفونیک تهران اجرا می کنیم. ما این شانس را پیدا کردیم که از این پس روابط فرهنگی بیشتری را با کشور ایران از طریق فرهنگ و هنر برقرار کنیم و برای من شخصا افتخار بزرگی است که با علی رهبری کار می کنم زیرا از ۳۰ سال پیش وقتی در آلمان درس می خواندم راجع به او نکات زیادی را شنیدم و حالا که ۳۰ سال طول کشیده و من موفق شدم دوباره او را ببینم در مواجه با یک سورپرایز واقعی قرار گرفتم و حالا این شانس بزرگی برای من به عنوان یک چینی است که دوباره وی را در فرودگاه امام خمینی می بینیم. به هر حال من از ایران حرف‌های زیادی را خواندم و شنیدم اما بالاخره این شانس را پیدا کردم که در ایران حضور پیدا کنم.

علی رهبری مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران و بهرام جمالی مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی در این مراسم استقبال حضور داشتند.

کنسرت مشترک ارکستر فیلارمونیک چین و ارکستر سمفونیک تهران ۲۲ و ۲۳ مردادماه امسال در تالار وحدت تهران برگزار می شود.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید