ارکسترسمفونیک تهران به روی صحنه رفت

اشتراک گذاری :
اجرای ارکستر سمفونیک تهران

شامگاه ۲۹ مردادماه ارکسترسمفونیک تهران در تالار وحدت به روی صحنه رفت تا انبوه جمعیت حاضر در تالار وحدت شاهد اجرایی هنرمندانه دیگر از این ارکستر باشند.

در این کنسرت  با حضور گروه کر در صحنه و اجرای قطعه “وکالیز” اثر سرگئی راخمانینف آغاز شد. قطعه کوتاهی که برای آواز و ارکستر نوشته شده اما اجراهای گوناگون آن به صورت تک‌نوازی یا دوئت موجود است. پس از آن نوبت به کنسرتو ویولن اثر آرام خاچاطوریان رسید که تک‌نوازی ویولن آن را امین غفاری بر عهده داشت. این نوازنده که سال ٢٠١٥ در جمع ٢٥ برگزیده مسابقات جهانی ویولن خاچاطوریان قرار گرفت این بار در کنار ارکستر سمفونیک به اجرای برنامه پرداخت.

بخش دوم برنامه با اجرای “سوئیت فندق‌شکن” اثر چایکوفسکی آغاز شد. این اثر که در هشت بخش نوشته شده است در هر قسمت ویژگی‌های خاصی دارد و نقش یکی از سازها در آن بیشتر جلب توجه می‌کند.

با پایان یافتن برنامه شهرداد روحانی ضمن تشکر از حاضران در سالن به دلیل سکوت کامل و خودداری از تشویق‌های بی‌موقع، از مصطفی کمال پورتراب یادی کرد و گفت: در کنسرت خردادماه از استاد پورتراب خواهش کردم به صحنه بیاید و پیانو بنوازد اما حالا ایشان در بین ما نیستند و من به عنوان شاگردی که دین خود را به استادش ادا می‌کند قصد دارم اثری از خود را به یاد او اجرا کنم. پس از آن آهنگ” قطره‌های باران” توسط ارکستر نواخته شد.

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید