اجرای ارکستر سمفونیک تهران در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد

اشتراک گذاری :
ارکستر سمفونیک تهران

به گزارش رادیو پارسی ارکستر سمفونیک تهران شنبه ۲۶ تیرماه  با اجرای سمفونی ارمیا نوشته محمد سعید شریفیان و رهبری ایوان الیو در تالار وحدت به روی صحنه رفت.
این ارکستر قطعه «در جنگل» و سمفونی «ارمیا» را که هر دو مرتبط با محیط‌زیست هستند  را اجرا کرد.
قطعه در جنگل با همراهی ارکستر زهی نواخته شد ، در بخش بعدی این کنسرت سمفونی ارمیا با موضوع دریاچه ارومیه اجرا شد. در این سمفونی که شامل چهار قسمت است از سازهای ایرانی و محلی در کنار ارکستر سمفونیک استفاده‌شده که قسمت اول آن در فرم رندو و تم اصلی آن برگرفته از حرکت امواج آرام این دریاچه بود که به ترتیب ملودی‌های ارمنی، ترکی و کردی شنیده میشد.

ارکستر سمفونیک تهران

از رادیو پارسی بخوانید: سخنان علی جنتی در حاشیه ارکستر سمفونیک تهران/ آقای وزیر از شجریان و کیارستمی چه خبر؟

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از تماشای سمفونی ارمیا با اجرای ارکستر سمفونیک تهران درباره‌ی کنسرت سمفونی وحدت اقوام ایرانی (ارمیا) گفت:

این کار خیلی خوبی بود و نقطه‌ی ممتاز آن تلفیق میان موسیقی سنتی ایرانی و کلاسیک بود.در وضعیت بنیاد رودکی و مدیریت آن اتفاقاتی افتاده و افراد زبده‌ای به عنوان مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره آن منصوب شده‌اند و نیز مشکلاتی که ارکسترها در گذشته داشته‌اند رفع شده است. امیدواریم هر هفته به طور مرتب کار سمفونیک داشته باشیم.

کنسرت ارمیا ارکستر سمفونیک تهران با موضوع دریاچه ارومیه به آهنگسازی و مدیریت هنری «محمد سعید شریفیان»، رهبری «ایوان الیو» و با ارکستر مایستر «ارسلان کامکار» برگزار شد.
در این مراسم دکتر معصومه ابتکارمعاون رئیس جمهور ،فرزاد طالبی  مدیر کل دفتر موسیقی ، مدیر کل استان آذربایجان غربی، استاندار تهران، بهرام جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران ، شهرداد روحانی و …حضور داشتند.

 

در ادامه گزارش تصویری این برنامه از نگاه «مهدیه بهامین» را ببینید.

 

منبع : اختصاصی رادیو پارسی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید