اتمام چهارمین جشنواره همساز

اشتراک گذاری :
آلبوم شهرام ناظری به نام درفش کاویانی

به گزارش رادیو پارسی چهارمین جشنواره دانش‌آموزی ˝همساز˝ با حضور تقی‌ضرابی، نادر مرتضی‌پور، مجید درخشانی، وارطان ‌ساهاكیان، كریم ‌قربانی، محمدرضا آزادفر و حمیدرضا دیبازر برگزار شد.

مركز هنرهای آوایی و نمایشی مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی چهارمین جشنواره هنری دانش‌آموزی “همساز” را همزمان با اولین روز از فصل زمستان ۱۳۹۴ برگزار كرد. “همساز” همایشی است هنری، از ابتكارات مدیران مجتمع علامه طباطبایی كه در آن دانش‌آموزان مجتمع علامه با نواختن یکی از سازهای بومی یا بین‌المللی با هم به رقابت می‌پردازند.
این جشنواره، میزبان جمعی از اساتید برجسته در عرصه موسیقی بود که در قالب هیأت داوران به تماشا و قضاوت اجرای دانش‌آموزان پرداختند. حضور اساتیدی ‌همچون ‌تقی‌ضرابی، نادر مرتضی‌پور، مجید درخشانی، وارطان ‌ساهاكیان، كریم ‌قربانی، دكتر محمدرضا آزادفر و حمیدرضا دیبازر تأکیدی بر استاندارد بالای جشنواره “همساز” بود که بی‌شك آن را به نمونه‌ای كم نظیر در عرصه‌ نوازندگی دانش‌آموزی كشور تبدیل کرده است.

مراسم اختتامیه این جشنواره با خوشامدگویی دكترحمید عسكری دبیر جشنواره به حضار آغاز شد. وی با تشریح مراحل مختلفی كه دانش‌آموزان شركت‌كننده در جشنواره همساز طی‌كرده تا به مرحله نهایی برسند گفت: در مرحله اول، رقابت‌ها با شركت صدوسیزده نفر از دانش‌آموزان از مجموع مدارس مجتمع علامه طباطبایی آغاز شد و با رای داوران از این تعداد یازده نفر در مقطع متوسطه اول و شانزده نفر در مقطع متوسطه دوم به مرحله نهایی رسیدند.

عسكری در پایان سخنانش خاطر نشان‌كرد چهار تن از شركت‌كنندگان مسابقه امشب جزو هنرمندانی هستند كه در جشنواره موسیقی جوان موفق به كسب رتبه‌های برتر شدند.

 

۱۲(۲)

 

مستوفی سخنانش را با قدردانی از شركت‌كنندگان در جشنواره “همساز” آغاز و گفت: در زندگی‌ مسیری را هموار كردم تا تجارب گوناگونی را در عرصه‌های مختلف زندگی كسب كنم و به دلیل تعدد فعالیت در عرصه‌های گوناگون اجتماعی، با گوشت و پوست خود حس‌كرده كه شاخصه ارزیابی یك جامعه مدعی تمدن، میزان توجه و ارزش‌گذاری شهروندان آن جامعه به “هنر” در تمام زمینه‌هاست.

مدیرعامل موسسه فرهنگی ادب و دانش در پایان سخنانش خاطرنشان كرد: ما سعی می‌كنیم در حد توان به هنر توجه كنیم، هرچند همساز نهایت توان ما در عرصه هنر نیست اما امیدواریم تا در كنار آموزش‌های رسمی به دانش‌آموزان‌مان هنر را هم به موازات دیگر آموزش‌های آنان پیگیری كنیم. نشانه به بار نشستن این نیت دست‌اندركاران مجتمع علامه ،حضور شما عزیزان و حضور معتبرترین افراد هنرمند و كارشناس علم هنر در این جشنواره است.

در ادامه این مراسم رقابت بین ۱۶ نوازنده مقطع متوسطه به رقابت پرداختند و در پایان نفرات برگزیده معرفی شدند.

 

منبع : هنر آنلاین

نویسنده : آرمین اسرافیلی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید