اتمام چهارمین جشنواره همساز

اشتراک گذاری :
آلبوم شهرام ناظری به نام درفش کاویانی

به گزارش رادیو پارسی چهارمین جشنواره دانش‌آموزی ˝همساز˝ با حضور تقی‌ضرابی، نادر مرتضی‌پور، مجید درخشانی، وارطان ‌ساهاکیان، کریم ‌قربانی، محمدرضا آزادفر و حمیدرضا دیبازر برگزار شد.

مرکز هنرهای آوایی و نمایشی مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی چهارمین جشنواره هنری دانش‌آموزی “همساز” را همزمان با اولین روز از فصل زمستان ۱۳۹۴ برگزار کرد. “همساز” همایشی است هنری، از ابتکارات مدیران مجتمع علامه طباطبایی که در آن دانش‌آموزان مجتمع علامه با نواختن یکی از سازهای بومی یا بین‌المللی با هم به رقابت می‌پردازند.
این جشنواره، میزبان جمعی از اساتید برجسته در عرصه موسیقی بود که در قالب هیأت داوران به تماشا و قضاوت اجرای دانش‌آموزان پرداختند. حضور اساتیدی ‌همچون ‌تقی‌ضرابی، نادر مرتضی‌پور، مجید درخشانی، وارطان ‌ساهاکیان، کریم ‌قربانی، دکتر محمدرضا آزادفر و حمیدرضا دیبازر تأکیدی بر استاندارد بالای جشنواره “همساز” بود که بی‌شک آن را به نمونه‌ای کم نظیر در عرصه‌ نوازندگی دانش‌آموزی کشور تبدیل کرده است.

مراسم اختتامیه این جشنواره با خوشامدگویی دکترحمید عسکری دبیر جشنواره به حضار آغاز شد. وی با تشریح مراحل مختلفی که دانش‌آموزان شرکت‌کننده در جشنواره همساز طی‌کرده تا به مرحله نهایی برسند گفت: در مرحله اول، رقابت‌ها با شرکت صدوسیزده نفر از دانش‌آموزان از مجموع مدارس مجتمع علامه طباطبایی آغاز شد و با رای داوران از این تعداد یازده نفر در مقطع متوسطه اول و شانزده نفر در مقطع متوسطه دوم به مرحله نهایی رسیدند.

عسکری در پایان سخنانش خاطر نشان‌کرد چهار تن از شرکت‌کنندگان مسابقه امشب جزو هنرمندانی هستند که در جشنواره موسیقی جوان موفق به کسب رتبه‌های برتر شدند.

 

۱۲(۲)

 

مستوفی سخنانش را با قدردانی از شرکت‌کنندگان در جشنواره “همساز” آغاز و گفت: در زندگی‌ مسیری را هموار کردم تا تجارب گوناگونی را در عرصه‌های مختلف زندگی کسب کنم و به دلیل تعدد فعالیت در عرصه‌های گوناگون اجتماعی، با گوشت و پوست خود حس‌کرده که شاخصه ارزیابی یک جامعه مدعی تمدن، میزان توجه و ارزش‌گذاری شهروندان آن جامعه به “هنر” در تمام زمینه‌هاست.

مدیرعامل موسسه فرهنگی ادب و دانش در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: ما سعی می‌کنیم در حد توان به هنر توجه کنیم، هرچند همساز نهایت توان ما در عرصه هنر نیست اما امیدواریم تا در کنار آموزش‌های رسمی به دانش‌آموزان‌مان هنر را هم به موازات دیگر آموزش‌های آنان پیگیری کنیم. نشانه به بار نشستن این نیت دست‌اندرکاران مجتمع علامه ،حضور شما عزیزان و حضور معتبرترین افراد هنرمند و کارشناس علم هنر در این جشنواره است.

در ادامه این مراسم رقابت بین ۱۶ نوازنده مقطع متوسطه به رقابت پرداختند و در پایان نفرات برگزیده معرفی شدند.

 

منبع : هنر آنلاین

نویسنده : آرمین اسرافیلی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید