آیهان در سالن وحدت به روی صحنه رفت

اشتراک گذاری :
آیهان در سالن وحدت به روی صحنه رفت

کنسرت آذری با اجرای هاشم اسلامیان ملقب به «آیهان» در اوین شب از شهریور ماه در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش رسانه هنر رادیو پارسی، آیهان خواننده جوان موسیقی آذری است که به تازگی نخستین آلبوم مستقل خود را با نام «مارال» در فضایی کاملاً شاد، با همکاری برخی از هنرمندان بین‌المللی به بازار موسیقی ارائه داده است. 

این کنسرت با خوشامدگویی برگزارکنندگان آن به مخاطبان گروه ریحان، وارد مراحل آغازین اجرای موسیقی شد. در ابتدا آیهان قطعه سرآلبومی مجموعه مارال با نام «آی ما‌شاالله» را خواند تا با این اثر نوید یک کنسرت هیجان‌انگیز را به مخاطبان خود دهد.

او در ادامه سه اثر ماندگار موسیقی آذری با نام‌های «یاشا آذربایجان»، «آذربایجان مارالی» و «اسن یللر» را در میان تشویق‌های آذری‌زبانان حاضر در تالار وحدت اجرا کرد.

پس از اجرای این آهنگ‌های خاطره‌انگیز، آیهان زبان به تمجید از موسیقی‌های مانای آذری گشود و گفت: این آثار ماندگار، آهنگ‌های محلی بسیار زیبا و خاطره‌انگیز موسیقی آذری هستند که حفاظت و مراقبت از آن‌ها وظیفه همه ماست. من با اجرای این آثار، همیشه سعی کرده‌ام که دِین خودم را به خالقان این قطعات ادا کرده باشم.

در ادامه آیهان با تمجید از موسیقی‌ آذری گفت: «این آثار ماندگار، آهنگ‌های محلی بسیار زیبا و خاطره‌انگیز موسیقی آذری هستند که حفاظت و مراقبت از آنها وظیفه همه ماست. من با اجرای این آثار، همیشه سعی کرده‌ام که دِین خودم را به خالقان این قطعات ادا کرده باشم.»

پس از اجرای این سه قطعه قدیمی موسیقی آذربایجان، آیهان یک قطعه دیگر از آلبوم خود که «سئوه سئوه» نام داشت را به مخاطبانش تقدیم کرد.

اعضای ارکستر ریحان برای اجرای این کنسرت عبارت بودند از: حجت مبذول «گارمون و رهبر ارکستر»، هادی حمزه زاده «تار آذربایجانی و باقلاما»، رضا برزگر «درامز»، رضا نباهت «ناغارا»، رامین کلاردشتی «گیتار باس»، محمد رخشان‌مهر «کیبورد»، ائلسور غفارزاده «پیانو»، سیمور کریم‌اُف «کلارینت»، جمال فرهاد‌اُف «قوشا ناغارا» و فرداد سلطانی «گیتار آکوستیک و الکترونیک».

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید